18:09 06/03/2020«Սևան» ֆուտբոլային ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագրերը միանգամից 4 ֆուտբոլիստի հետ«Սևան» ֆուտբոլային ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագրերը միանգամից 4 ֆուտբոլիստի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի տարածած հաղորդագրությունից: Թիմից հեռացել են Սուլտան Ակսանովը,...
18:53 05/03/2020Կորոնավիրուսի պատճառով բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի գավաթի առաջին խաղարկությունն անցկացվել է առանց հանդիսականներիԵրևանի Օլիմպավանում անցկացվել է բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի գավաթի առաջին խաղարկության եզրափակիչ փուլը, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Չորս լավագույնների պայքարում լավ խաղով աչքի են ընկել և եզրափակիչ...
11:00 05/03/2020ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգա․ Հայաստանի ազգային հավաքականի մրցակիցներըՆիդերլանդների Ամստերդամ քաղաքում կայացել է ՈւԵՖԱ Ազգերի Լիգայի խմբային փուլի վիճակահանությունը: ՀՖՖ հաղորդմամբ, Հայաստանի ազգային հավաքականը, որը ընդգրկված էր C լիգայում, 2-րդ խմբում կմրցի...
20:27 04/03/2020Ծնվել է Հենրիխ Մխիթարյանի առաջնեկըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր որդի է ունեցել։ Այս մասին նշված է «Ռոմա» ՖԱ-ի թվիթերյան միկրոբլոգում։ Փոքրիկին անվանակոչել են...
17:43 04/03/2020Մեր երկու չեմպիոնները 5 մլն դրամ պարգևավճարը չեն ստացել. Արսեն Ջուլֆալակյանը՝ ԿԳՄՍ նախարարին«Սիմոն Մարտիրոսյանի դեպքում որոշում դեռ չկա, բայց լինելու պահին կարծում եմ հասանելիք գումարը, որ պետությունը հայտարարել է, պետք է վճարվի»,- այսօր խորհրդարանում ասաց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ...
15:00 04/03/2020Տոկիո-2020-ի ջահի փոխանցավազքի արարողության գլխավոր փորձը տեղի կունենա առանց հանդիսականներիՏոկիո-2020-ի ջահի փոխանցավազքի հանձնաժողովը մարտի 12-ին Հունաստանում նախատեսված արարողությանն առնչվող միջոցառումների փաթեթ է մշակել` կապված կորոնավիուսի տարածման հետ: Այդ մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի...
09:26 04/03/2020«Հրապարակ». Ջուլֆալակյանին ըմբշամարտի մարզական խորհուրդը օլիմպիադային մասնակցության ուղեգիր չի տվել. Արսենը կհանդիպի՞ վարչապետին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական հետք կա՞ Ձեր նկատմամբ սկսված այս դեմարշում՝ հարցրինք «Իմ քայլի» պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանին։ Հիշեցնենք` ըմբշամարտի մարզական խորհուրդը օլիմպիադային...
09:11 04/03/2020«Արարատը» երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագրերը ֆուտբոլիստների հետԵրևանի «Արարատը» երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագրերը ՝ Եվգենի Բալյակինի, Արսեն Ակոպովի և Իրակլի Լոգուայի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Արարատ ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Արարատը»...
19:31 03/03/2020Արցախցի երկու մարզիկ բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում արժանացել են ոսկե մեդալներիՓետրվարի 26-ից մարտի 2-ը Ռուսասաստանի Դաշնության Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում գերծանր քաշային կարգում բռնցքամարտի աշխարհի չեմպիոն Նիկոլայ Վալուևի անվան միջազգային գավաթի խաղարկությանը մասնակցել են նաև...
15:51 03/03/2020Նազիկ Ավդալյանը՝ նկարչուհիԾանրամարտի աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում ցույց է տվել` ինչպես է նկարում։ «Ինձ շատ հարազատ, լավ ընկեր, տաղանդավոր նկարիչ Տիգրան Մատուլյանի...
15:28 03/03/2020Հայկ Գալստյանն` Ալաշկերտի ֆուտբոլիստ«Ալաշկերտը» 2 տարվա պայմանագիր է ստորագրել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Հայկ Գալստյանի հետ: Այս մասին հայտնում է երևանյան ակումբի պաշտոնական կայքը: Կարիերան Երևանի «Միկայում»...
18:09 02/03/2020Կանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը նախապատրաստվում է Լիտվայի դեմ խաղերինԿանանց Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է նախապատրաստությունը Լիտվայի ազգային հավաքականի հետ հանդիպումներին, որոնք կկայանան «Փյունիկ» ՖԱ խաղադաշտում՝ մարտի 4-ին և 6-ին՝ ժամը 12։00-ին։ Այս...
15:00 02/03/2020Փյունիկի ու Ուրարտուի մարզադպրոցներում մարզումները դադարեցվել ենԿորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով «Փյունիկ» մարզադպրոցում և Մրգաշատի մասնաճյուղում մինչև մարտի 10-ը մարզումները դադարեցվել են: Այս մասին հայտնում է երևանյան ակումբի պաշտոնական կայքը:...
14:48 02/03/2020Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը հետաձգվել էԿորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով անժամկետ հետաձգվել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամուլի...
14:26 02/03/2020Ինձ համար սա յուրահատուկ մարտահրավեր է. Ուրարտուն նորեկ ունի«Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել կենտրոնական կիսապաշտպան Ռեդա Բելահսենի հետ, հայտնում է երևանյան ակումբի պաշտոնական կայքը: Բելասենը ծնվել է 1991 թվականի հունվարի 21-ին։...
11:25 02/03/2020Ամառային օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել առանց հանդիսատեսի2020 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել առանց հանդիսատեսի: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն՝ հղում տալով «Daily Mail»-ին: Ըստ աղբյուրի, որոշման հնարավոր ընդունման պատճառը...
11:06 02/03/2020ՀՖՖ մանկապատանեկան մրցաշարերը դադարեցվել են կորոնավիրուսի պատճառովՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով ՀՖՖ հովանու ներքո անցկացվող մանկապատանեկան ֆուտբոլի բոլոր մրցաշարերի անցկացումը...
19:34 29/02/2020«Ռեալը» Չինաստանի Ուհան քաղաքի ֆուտբոլիստներին հրավիրել է կլասիկոն դիտելուՄադրիդի «Ռեալը» Իսպանիայի առաջնության կազմակերպիչների հետ համատեղ բարի ժեստ է արել չինական «Ուհան Չժոեր» ակումբի ֆուտբոլիստների նկատմամբ: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ «Ռեալը» ուհանցի մարզիկներին հրավիրել...
18:38 29/02/2020«Ինձ ուղղակի հրաշալի ընդունեցին». Դել Պիերոն՝ իր Հայաստան կատարած այցի մասինԹուրինի «Յուվենտուսի» նախկին ավագ Ալեսանդրո Դել Պիերոն «Երեկոյան Ուրգանտ» ծրագրի ընթացքում պատմել է իր՝ Հայաստան կատարած այցի մասին։ Նա նշել է, որ միշտ էլ հաճելի է այցելել երկիր, որը տարբերվում է քո...
15:24 29/02/2020Վանը համալրել է կազմը 4 ֆուտբոլիստներովՖԱ Լոռիի և ՖԱ Գանձասարի նախկին հարձակվող, 21-ամյա Ստեֆան Ադջումանին միացել է առաջին խմբի ներկայացուցիչ «Վան» ակումբին։ Այդ մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Էիմին են միացել նաև Սանկտ...

14:42 10/01/2012Лионель Месси завоевал «Золотой мяч« в третий раз подрядВ Цюрихе состоялась торжественная церемония ФИФА, на которой подвели итоги футбольного года. Россиян в списке претендентов на титул лучшего игрока, к сожалению, снова не было. А основная интрига...
19:18 09/01/2012Левон Аронян примет участие на шахматном фестивале «Тата Стиль» в Вейк-ан-ЗееЛевон Аронян примет участие в главном турнире «А» традиционного шахматного фестиваля «Тата Стиль», который состоится в голландском городе Вейк-ан-Зее 14-29 января.
13:41 09/01/2012«Реал» готов заплатить за Суареса 30 млн. фунтов стерлинговМадридский «Реал» готов уже в этом месяце сделать предложение по трансферу форварда «Ливерпуля» Луиса Суареса.
14:12 07/01/2012Генрих Мхитарян провел праздники в Ереване. В Донецк вернется 9 январяПолузащитник донецкого «Шахтера» и лучший футболист Армении провел праздники в Ереване, вместе с семьей и родственниками.
13:14 07/01/2012Гвардиола признан лучшим тренером мираТренер "Барселоны" Хосеп Гвардиола признан лучшим клубным тренером мира в 2011 году, сообщается на сайте Международной федерации футбольной истории и статистики (IFFHS).
14:40 29/12/2011Артур Абрахам: Пусть 2012 год станет для армянства годом достижения высоких целей и победИзвестный армянский боксер Артур Абрахам, представляющий Германию, поздравил армянство с Новым Годом.
14:35 27/12/2011Евгения Долуханова будет представлять АрмениюГроссмейстер Евгения Долуханова по своему желанию перешла из Федерации шахмат Украины и Федерацию шахмат Армении.
19:28 22/12/2011Федерация самбо Армении благодарит Францию за восстановление исторической справедливостиФедерация самбо Армении выступила сегодня с заявлением, в котором выражается благодарность французскому народу в связи с принятием Национальным Собранием Франции закона, криминализирующего отрицание...
20:30 20/12/2011Артур Абрахам говорит о завершении карьеры профессионального боксераВыступающий за Германию армянский боксер, экс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF – 31-летний Артур Абрахам, недавно продливший соглашение с промоутерской компанией Sauerland Event, – заявил,...
11:37 20/12/2011Спортивные журналисты Армении признали Романа Амояна лучшим спортсменом страныПо итогам опроса республиканской федерации спортивных журналистов Армении определены десять лучших спортсменов 2011 года.
12:53 17/12/2011Катар надеется получить право на проведение Олимпиады 2020После того, как Катару удалось завоевать право принять чемпионат мира по футболу-2022, правительство страны теперь нацелилось заполучить Олимпийские игры, речь идет о 2020 годе.
17:03 16/12/2011«Eurobasket.com»:Азербайджан купил и незаконно выдал гражданство двум американским баскетболистамФедерация баскетбола Азербайджана приобрела незаконным путем азербайджанские паспорта для двух известных американских спортсменов и включила их в состав сборной.
12:53 16/12/2011Президент Армении присутствовал на вечере чествования национальной сборной страны по футболуПрезидент Армении Серж Саргсян накануне присутствовал на вечере чествования национальной сборной Армении по футболу, который был организован Федерацией футбола Армении.
15:48 15/12/2011Артур Абрахам продлил контракт с Sauerland EventЭкс-чемпион мира в среднем весе, немецкий боксер армянского происхождения Артур Абрахам продлил контракт с берлинской промоутерской компанией Sauerland Event до 2014 года, сообщает bild.de.
16:14 13/12/2011Карим Бензема признан футболистом года во ФранцииФорвард «Реала» Карим Бензема стал лучшим футболистом Франции 2011 года по версии журнала France Football, сообщает издание.
15:20 13/12/2011Левон Аронян занял 5 место на «London Chess Classic»Армянский гроссмейстер Левон Аронян в последнем, 9-м туре «London Chess Classic» сыграл вничью с экс-чемпионом мира Владимиром Крамником и с 9 очками в своем активе утвердился на пятом месте.
11:27 12/12/2011Левон Аронян сегодня сыграет с Владимиром КрамникомАрмянский гроссмейстер Левон Аронян на проходящем в Лондоне турнире «Классические шахматы» сыграл вничью с Анандом и Хоуэлом в 7 и 8 турах.
11:08 07/12/2011Абрахам: хочу вновь бороться за титул чемпиона мираЭкс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF Артур Абрахам, который 14 января 2012 года в Оффенбурге (Германия) вернётся на ринг боем с аргентинским боксёром суперсреднего веса Пабло Оскаром Наталио...
13:05 05/12/2011Левон Аронян сыграет сегодня с ШортомАрмянский гроссмейстер Левон Аронян заработал одно очко на организованном в Лондоне турнире «Классические шахматы».
15:57 03/12/2011Вик Дарчинян и Ансельмо Морено прошли процедуру взвешиванияВ Анахайме (США) состоялась официальная процедура взвешивания участников боксерского вечера, который состоится 3 декабря в центре “Honda”.