10:27 14/12/2023Չինաստանի ածխահանքում վթարի հետևանքով երեք մարդ է մահացելՉինաստանի հյուսիսում գտնվող Շանսի նահանգում ածխահանքի վթարի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է Չինաստանի Կենտրոնական հեռուստատեսությունը։ Հեռուստատեսության...
23:18 13/12/2023ԱՄՆ-ը ողջունել է հայ ռազմագերիների ազատ արձակումըԱՄՆ-ը հավատում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունը հնարավոր է այն բանից հետո, երբ կողմերը փոխանակեցին գերիներին։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Պետդեպարտամենտի...
22:20 13/12/2023ՆԱՏՕ-ի ռազմական բյուջեն որպես կազմակերպություն 2024 թվականին աճել է 12%-ովՆԱՏՕ-ի ռազմական կառույցի բյուջեն 2024 թվականին 2023 թվականի համեմատ ավելացել է 12 %-ով ՝ մինչև 2,03 միլիարդ եվրո, կազմակերպության քաղաքական բաղադրիչի բյուջեն աճել է 18,2 %-ով ՝ մինչև 438,1 միլիոն...
15:06 13/12/2023ՊԱԿ-ի ղեկավարը հայտնել է, որ Լեհաստանն ահաբեկչություններ է նախապատրաստում ԲելառուսումԲելառուսի ՊԱԿ-ի ղեկավար Իվան Տերտելը հայտնել է, որ Լեհաստանում յոթ խմբավորում պատրաստվում են Բելառուսում օբյեկտներ գրավել և ահաբեկչություններ իրականացնել։ «Լեհաստանի տարածքում այս պահին յոթ, այսպես...
13:22 13/12/2023Խորհրդարանում «Աստծո դատաստանից» խոսող թուրք պատգամավորը հենց ամբիոնի մոտ սրտի կաթված է ստացելԹուրք ընդդիմադիր պատգամավոր Հասան Բիթմեզը երեկ ելույթ է ունեցել խորհրդարանում և Իսրայելին մեղադրել ցեղասպանության մեջ, իսկ իշխանություններին՝ վերջիններիս մեղսակիցը լինելու մեջ։ Ելույթի վերջում նա...
11:56 13/12/2023Երուսաղեմի հին քաղաքի հայկական թաղամասում իրավիճակը լարված է եղելԵրուսաղեմի հին քաղաքի հայկական թաղամասի «Կովերի պարտեզումի» կրկրին միջադեպ է գրանցվել։ The Armenian Weekly-ի թղթակից Գեղամ Բալյանը X-ի իր միկրոբլոգում գրել է ու տեսանյութ հրապարակել, որ Ջորջ Ուորվար...
10:47 13/12/2023Լեմկինի ինստիտուտը մտահոգված է Արևելյան Երուսաղեմի հայկական թաղամասի խնդրովԼեմկինի Ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտը խորապես մտահոգված է Արևելյան Երուսաղեմի հայկական թաղամասի (Կովերի պարտեզ) ամբողջականության դեմ սպառնալիքով։ «Հայերն այս աշնանն արդեն կորցրել են մեկ...
10:03 13/12/2023Բայդենը ծիծաղել է՝ ի պատասխան ՌԴ-ի դեմ Ուկրաինայի հնարավոր հաղթանակի մասին հարցինԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը դեկտեմբերի 12-ին Սպիտակ տանը ընդունել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին։ Reuters-ի հաղորդմամբ, Ջո Բայդենը հավանություն է տվել Կիևին 200 միլիոն դոլարի ռազմական օգնության...
09:50 13/12/2023Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը խոսել է այն վայրի մասին, որտեղ ցանկանում է հուղարկավորվելՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը մեքսիկական N+ հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է, որ արդեն քննարկել է իր հուղարկավորությունը նման արարողությունների կազմակերպիչների հետ, և ասել, թե ցանկանում է, որ իրեն...
17:55 12/12/2023Հայաստանը Ռուսաստան հավկիթ խոշորագույն արտահանողն էՀայաստանը Ռուսաստան հավկիթի ամենամեծ արտահանող երկիրն է. մատակարարել է 20 տոննա 21,2 հազար դոլարով։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշված է ՄԱԿ-ի Comtrade հարթակի տվյալներում։ Ընդ որում, ԱՊՀ անդամ...
17:27 12/12/2023Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Զելենսկու հետԱրգենտինայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Խավիեր Մայլիի երդմնակալության արարողության շրջանակներում Բուենոս Այրեսի Casa Rosada նախագահական պալատում Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Իսպանիայի թագավորի,...
17:03 12/12/2023150 միջազգային գործիչ Ալիևից պահանջել է ազատ արձակել Ռուբեն Վարդանյանին և մյուս ապօրինի կալանավորվածներինԱվելի քան 150 միջազգային մարդասիրական, քաղաքական գործիչներ և գործարարներ պահանջել ազատ արձակել Ռուբեն Վարդանյանին և մյուսներին։ «Վառելիքի, դեղորայքի և պարենամթերքի մատակարարման ապօրինի արգելքից հետո,...
11:04 12/12/2023Քարդաշյանը նույնիսկ լոգարանն է զարդարել տոնածառերովՀայազգի հայտնի մոդել, հեռուստահաղորդավար, նաև գործարար Քիմ Քարդաշյանի տան ամանորյա զարդարանքը հայտնվել է մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Հեռուստաստղը բազմաթիվ ճերմակ հսկա տոնածառեր է տեղադրել տան...
10:44 12/12/2023Բայրամովը Բորելի հետ հանդիպմանը դժգոհել է ԵՄ որոշ պաշտոնյաների «կողմնակալ հայտարարություններից»Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Բրյուսելում հանդիպել է Եվրամիության արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, ԵՄ հանձնաժողովի...
10:01 12/12/2023Դոնալդ Տուսկն ընտրվեցԼեհաստանի սեյմի պատգամավորները դեկտեմբերի 11-ին կայացած նիստում ձայների մեծամասնությամբ երկրի վարչապետի պաշտոնում ընտրեցին ընդդիմադիր «Քաղաքացիական պլատֆորմ» կուսակցության առաջնորդ Դոնալդ Տուսկին։...
08:29 12/12/2023Ինչ են 2023-ին առավել հաճախ փնտրել Google-ումԱմերիկյան տեխնոլոգիական հսկան` Google հրապարակել է իր «Որոնումներ 2023» զեկույցը՝ ամենամյա հետազոտություն այն մասին, թե ինչ են մարդիկ ամենաշատը փնտրում համացանցի լավագույն որոնման համակարգում:...
08:15 12/12/2023Ջոն Լենոնի «Գրեմմի» մրցանակը գնահատվել է 500 հազար դոլարԱճուրդի է հանվել «Գրեմմի» մրցանակը, որը շնորհվել է Ջոն Լենոնին «ձայնագրության զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար»: TMZ -ի հաղորդմամբ, այն գնահատվել է 500 հազար դոլար։ Բրիտանական լեգենդար The...
22:21 11/12/2023Գազայում զոհված լրագրողների թիվը հասնում է 86-իԳազայի հատվածում պաղեստինա-իսրայելական սրացման ժամանակ զոհված լրատվամիջոցների աշխատակիցների թիվը հասել է 86-ի: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ թիվը հրապարակել է Պաղեստինի անկլավի կառավարության մամուլի...
18:05 11/12/2023Իրանը հայտարարել է, որ Հեզբոլլահը և Համասը կարող են հեշտությամբ զենք գնել ՈւկրաինայիցԼիբանանի շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպությունը և պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժումը կարող են անօրինական ճանապարհով գնել Ուկրաինայում իրենց անհրաժեշտ բոլոր զենքերը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այս մասին...
17:36 11/12/2023ՄԱԿ. 2023-ին համաշխարհային առևուրն անկում է ապրելԱպրանքների և ծառայությունների համաշխարհային առևտուրը 2023 թվականին նախորդ տարվա համեմատ նվազել է մոտ 1,5 տրիլիոն դոլարով (5%)՝ հասնելով մոտ 30,7 տրիլիոն դոլարի։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, նման տվյալներ...

16:48 11/05/2024Институт Лемкина: Заявления Пашиняна расходятся с принципами предотвращения геноцидаАмериканский институт Лемкина по предотвращению геноцидов выступил с заявлением, коснувшись высказываний Никола Пашиняна по Геноциду армян в Османской империи 1915 года.
16:23 11/05/2024Экс-футболист «Урарту» Угочукву Иву: «Мне комфортнее и проще в Ереване, чем в Казани»Опорный полузащитник «Рубина» Угочукву Иву признался, что ему комфортнее жить в Армении. — Где жить комфортнее: в Казани или Ереване? — Я много лет прожил в Ереване, поэтому лично для меня этот город...
15:20 11/05/2024Счет погибшим и пострадавшим в результате селей и наводнений в Афганистане идет на сотниНе менее 60 человек погибли и свыше 100 пострадали в результате наводнения на севере Афганистана, сообщает BBC со ссылкой на представителей движения "Талибан".
13:11 11/05/2024Фаворит «Евровидения» отменил генеральную репетицию. До сих пор не ясно, почемуНидерландский участник Евровидения не выступил на генеральной репетиции в пятницу вечером по неясным причинам.
12:51 11/05/2024Землю накрыла самая мощная за последние 20 лет магнитная буряМагнитная буря высшего (пятого) уровня происходит на Земле, последний раз такое было 20 лет назад, сообщил РИА Новости руководитель Лаборатории солнечной астрономии ИКИ РАН Сергей Богачев.
11:45 11/05/2024В финале «Евровидения» выступят 26 участников, Армения – под номером 19Стал известен порядок выступлений финалистов «Евровидения-2024». Представляющая Армению группа Ladaniva выйдет на сцену «Мальмё Арены» под номером 19. Концерт откроют представители Швеции, а...
11:34 11/05/2024Число погибших из-за падения автобуса в реку в Санкт-Петербурге увеличилось до 7 человекЧисло погибших в результате падения автобуса в реку в Санкт-Петербурге выросло до семи человек, сообщили в Следственном комитете РФ (СКР).
11:18 11/05/2024В Алматы сегодня состоится второй раунд переговоров между Мирзояном и БайрамовымВ Алматы в субботу пройдет второй раунд переговоров глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
16:01 10/05/2024В результате падения автобуса в реку в Петербурге погибли 4 человекаЧетыре человека погибли, шестеро госпитализированы после падения пассажирского автобуса в реку Мойку в центре Санкт-Петербурга.
15:45 10/05/2024Мирзоян на встрече с Байрамовым в Алматы: «Армения нацелена на мир, на соглашение мирного договора»В Алматы проходят переговоры между министрами иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и Азербайджана Джейхуна Байрамова.
15:10 10/05/2024Санкт-Петербург: пассажирский автобус упал с моста в реку Мойку, в нем находились около 20 человекПассажирский автобус, в котором находились порядка 20 человек, упал с моста в реку Мойку в центре Санкт-Петербурга.
14:20 10/05/2024Главы МИД Армении и Азербайджана начали переговоры в АлматыВ Алматы в пятницу началась встреча глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова по ключевым вопросам мирного договора двух стран, передаёт корреспондент РИА Новости.
14:17 10/05/2024На премьерском фронте без перемен: Путин вновь выдвинул кандидатуру МишустинаНужно собраться и работать без пауз, заявил президент РФ Владимир Путин на встрече с и.о. главы правительства Михаилом Мишустиным. "В сегодняшних непростых условиях, конечно, нужно собраться и нужно...
13:13 10/05/2024Борец Артур Саргсян завоевал олимпийскую лицензию на турнире в СтамбулеРоссийский борец греко‑римского стиля Артур Саргсян завоевал олимпийскую лицензию в весовой категории до 97 кг на квалификационном турнире в Стамбуле, пишет matchtv.ru.
12:11 10/05/2024Deutsche Welle: Фолк из Армении в исполнении Ladaniva надолго войдет в танцевальные плейлисты фанатов «Евровидения»В финал «Евровидения» в Мальмё вышла и представляющая Армению группа «Ладанива» (LADANIVA) с песней Jako.
11:41 10/05/2024«Евровидение-2024»: представляющая Армению группа «Ладанива» прошла в финалВ шведском Мальмё 9 мая прошел второй полуфинал конкурса песни «Евровидение-2024». На сцену вышли представители 16 стран, в том числе Армении, Мальты, Албании, Греции, Швейцарии, Чехии, Австрии,...
17:41 09/05/2024Оверчук: Россия и Армения имеют хорошие экономические отношенияРоссия и Армения имеют очень хорошие экономические отношения, заявил РИА Новости и.о. вице-премьера РФ Алексей Оверчук. "У нас очень хорошие экономические отношения с Арменией. Товарооборот в прошлом...
14:34 09/05/2024Песков: Путин и Пашинян согласовали вывод военных РФ из ряда областей АрменииЛидеры России и Армении Владимир Путин и Никол Пашинян согласовали вывод российских военных и пограничников из некоторых областей Армении, заявил РИА Новости пресс-секретарь главы российского...
12:37 09/05/2024Второй полуфинал «Евровидения-2024»: представляющая Армению группа «Ладанива» выступит сегодня 8-йВ шведском Мальмё сегодня пройдет второй полуфинал конкурса песни «Евровидение-2024». На сцену выйдут представители 16 стран, в том числе Армении, Мальты, Албании, Греции, Швейцарии, Чехии, Австрии,...
17:54 08/05/2024Лидеры ЕАЭС собираются в Кремле на юбилейный саммит, первым приехал ЛукашенкоЛидеры стран Евразийского экономического союза (ЕАЭС) собираются в Кремле на юбилейный саммит, приуроченный к 10-летию объединения.