15-օրյա ժամկետում «ԱրմենՏել»-ը պարտավոր է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով ներկայացնել հանրապետության այն համայնքների ցանկը, որոնցում պիտի թվայնացման աշխատանքներ իրականացվեն: Այսօր «ԱրմենՏել» ՓԲԸ թիվ 60 լիցենզիայով սահմանված պարտավորությունների կատարման հարցը քննելիս, նման որոշում կայացրեց ՀԾԿՀ-ն:
Համաձայն որոշման, ընկերությունը պարտավոր է մինչև 2007թ. հունիսի 30-ը ավարտին հասցնել 810 համայնքի հեռախոսագծերի թվայնացումը, իսկ եռամսյակը մեկ պարտավոր է գրավոր տեղեկացնել պարտավորությունների կատարման ընթացքի մասին:
Հանձնաժողովը նաև որոշել է մարզերում տեղադրված 70.000 անալոգային գծերի արդիականացման ժամկետը երկարաձգել մինչև 2007 թվականի դեկտեմբերի 31-ը: Այդ ժամանակամիջոցում բաժանորդներին հնարավորություն կընձեռվի ավտոմատ եղանակով կատարել միջքաղաքային ու միջազգային զանգեր: «ԱրմենՏել»-ի կողմից պարտավորությունների չկատարումը, ոչ պատշաճ կատարումը կամ կատարման ժամկետների խախտումը, ըստ հանձնաժողովի, կդիտվի որպես թիվ 60 լիցենզիայի կոպիտ խախտում:

До 30 июня 2007 года оцифровка телефонных линий в 810 селах Армении будет завершена
Телекоммуникационная компания “АрменТел” до 30 июня 2007 года обязана завершить оцифровку телефонных линий в 810 селах Армении. Соответствующее решение приняла сегодня Комиссия по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) в ходе обсуждения вопроса выполнения обязательств, установленных лицензией N 60. Согласно решению, компания должна ежеквартально в письменном виде уведомлять Комиссию о процессе выполнения своих обязательств.
Кроме того, в 15-дневный срок “АрменТел” обязан представить КРОУ список тех общин республики, где будут проведены работы по оцифровке. КРОУ решила также продлить срок выполнения обязательств по модернизации 70 тысяч аналоговых линий до конца 2007 года. В течение этого времени абоненты будут обеспечены автоматическим междугородним выходом. Согласно решению, невыполнение обязательств со стороны “АрменТел”, выполнение их не должным образом или нарушение сроков выполнения будет рассмотрено как грубое нарушение лицензии N60.