ԱՄԵՐԻԿԱՑԻ ԵՎ ՀԱՅ ԲԺԻՇԿՆԵՐԸ ԿՏՐԱՄԱԴՐԵՆ ԱՆՎՃԱՐ ԲՈՒԺՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ
Հայաստանի հարավային գյուղերում` Դարբասում, Շամբում և Տաթևում սեպտեմբերի 18-20-ը երկու ամերիկացի և երկու հայ ռազմական բժիշկներ կիրականացնեն աչքի և ատամների հետազոտություններ:
Ինչպես տեղեկացանք Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բժիշկների թիմը յուրաքանչյուր գյուղում կաշխատի մեկական օր: Նրանք հիմնականում կսպասարկեն երեխաներին և ծերերին: Ամերիկացիները կաշխատեն գյուղերի բուժհիմնարկությունների հետ` օգտագործելով մոտ 60 հազար ԱՄՆ դոլար արժողությամբ բուժանյութեր և տեխնիկա: Ակնկալվում է, որ յուրաքանչյուր գյուղում բժիշկները կհետազոտեն օրեկան ավելի քան 200 հիվանդի:

С 18 по 20 сентября армянские и американские военные врачи проведут офтальмологическое и стоматологическое обследование жителей южных сел Дарбас, Шамб и Татев.
Как сообщили в пресс-службе посольства США в Армении, команда врачей в каждом селе проведет один день. В основном доктора обслужат детей и стариков. Предполагается, что в день в каждом селе врачи осмотрят порядка 200 больных.
Специалисты будут работать в местных медучреждениях, в их распоряжении - медицинская техника и лекарства на сумму 60 тыс. долларов США.