Նախագահն ապաքինվել է
Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ենթարկվել է ակնաբուժական վիրահատության: Փարիզի ակնաբուժական կենտրոններից մեկում հեռացրել են նրա աչքի լորձաթաղանթի թևավոր փառը: Ինչպես հայտարարել է նախագահի մամլո քարտուղար Վիկտոր Սողոմոնյանը, հիվանդությունը տեսողության համար խնդիրներ չի առաջացնի: «Նախագահն ապաքինվել է, շաբաթ երեկոյան վերադարձել է Երևան և շարունակում է աշխատել առանց օրակարգի փոփոխությունների»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունվարի 10-ին երկօրյա մասնավոր այցով մեկնել էր Ֆրանսիա՝ Փարիզի ակնաբուժական կենտրոններից մեկում հետազոտվելու համար:
Ի դեպ, Երևան վերադառնալու հաջորդ օրը` հունվարի 13-ին Ռոբերտ Քոչարյանը ևս մեկ աղջնակի պապիկ է դարձել: Անին ծնվել է նախագահի ավագ  որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի ընտանիքում: Ռ. Քոչարյանի առաջին թոռնուհին` Բելլան  ծնվել է 2006-ի փետրվարի 21-ին:

President Robert Kocharyan has undergone eye operation in one of the eye centers in Paris. President Press secretary Viktor Soghomonyan said that the illness will not cause sight defects. “The president has recovered. He returned Yerevan late Saturday and continues work on normal schedule,” he said.
President Kocharyan left for France on January 10 on a private visit in order to undergo medical check-up in one of the eye centers of Paris.
On January 13, one day after his arrival, Robert Kocharyan became a grandfather of another girl baby. Ani was born in the family of Robert Kocharyan’s elder son, Sedrak Kocharyan. Robert Kocharyan’s first granddaughter, Bella, was born on February 21, 2006.