Նախագահն ապաքինվել է
Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ենթարկվել է ակնաբուժական վիրահատության: Փարիզի ակնաբուժական կենտրոններից մեկում հեռացրել են նրա աչքի լորձաթաղանթի թևավոր փառը: Ինչպես հայտարարել է նախագահի մամլո քարտուղար Վիկտոր Սողոմոնյանը, հիվանդությունը տեսողության համար խնդիրներ չի առաջացնի: «Նախագահն ապաքինվել է, շաբաթ երեկոյան վերադարձել է Երևան և շարունակում է աշխատել առանց օրակարգի փոփոխությունների»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունվարի 10-ին երկօրյա մասնավոր այցով մեկնել էր Ֆրանսիա՝ Փարիզի ակնաբուժական կենտրոններից մեկում հետազոտվելու համար:
Ի դեպ, Երևան վերադառնալու հաջորդ օրը` հունվարի 13-ին Ռոբերտ Քոչարյանը ևս մեկ աղջնակի պապիկ է դարձել: Անին ծնվել է նախագահի ավագ  որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի ընտանիքում: Ռ. Քոչարյանի առաջին թոռնուհին` Բելլան  ծնվել է 2006-ի փետրվարի 21-ին:

Президент, вернувшись из Франции после операции на глаз, вновь стал дедушкой
Президенту Армении Роберту Кочаряну в одной из парижских офтальмологических клиник прооперировали глаз. Как сообщил пресс-секретарь президента Виктор Согомонян, Р. Кочаряну удалили крыловидную пленку слизистой оболочки глаза.
По его словам, глава государства уже оправился от операции и в субботу вечером вернулся в Ереван. “Он продолжает работать без изменения повестки”, - сказал Виктор Согомонян.
Напомним, что 10 января президент Армении Риберт Кочарян отправился с частным визитом во Францию для обследования в одной из офтальмологических клиник Парижа.
Вернувшись в Ереван, Роберт Кочарян повторно стал дедушкой: 13 января в семье его старшего сына Седрака Кочаряна родилась дочь Ани.