ԱՎԵՏԻՍ ՓՈՔՐ ԵՎ ՄԻՋԻՆ ԲԻԶՆԵՍԻ ՀԱՄԱՐ. ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՍՕՐ ԱՆՆԱԽԱԴԵՊ ՈՐՈՇՈՒՄ Է ԿԱՅԱՑՆԵԼՈՒ
2009-2010 թվականների ընթացքում փոքր և միջին բիզնեսի ձեռնարկություններում արգելվելու է տեսչական բոլոր տեսակի ստուգումներ անցկացնել: Այդ մասին այսօր Ազգային ժողովում 2008-ի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Այդ որոշումն այսօր ընդունվելու է Հանրապետության նախագահի հրամանով, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը ինչպես նաև դրանց համար ստեղծելու հարկային վարչարարության բարենպաստ միջավայր ստեղծելու համար», -հավելեց վարչապետը:
Վարչապետի համոզմամբ, շուրջ 22 մարմինների կողմից իրականացվող տեսչական ստուգումների դադարեցումը ճգնաժամի փուլում կստեղծի ավելի բարենպաստ միջավայր փոքր և միջին ձեռնարկությունների զարգացման համար:
«Քաջ գիտակցում ենք, սակայն, որ ձեռնարկված միջոցառումները բավարար չեն լուծելու մեր առջև ծառացած խնդիրները, և հակաճգնաժամային ծրագրեր իրականացնելու մեր միջոցառումները լինելու են շարունակական»,- նկատեց վարչապետ Սարգսյանը:

Government of Armenia takes unprecedented decision
During today’s parliamentary hearings in his report over the budget 2008 execution, RA Prime Minister Tigran Sargsyan declared about an unprecedented decision the authorities have taken because of the global crisis.
“Upon the directive of the President of the Republic we have taken an unprecedented decision with the view of promoting the development of small and medium-sized businesses and creating a favorable atmosphere for tax administration,’’ the Prime Minister said.
According to Tigran Sargsyan, the suspension of inspections carried out by 22 bodies under crisis, will create a more favorable atmosphere for the development of small and medium-sized businesses.
“We realize well that the measures taken are not enough for solving all the problems we face,” Tigran Sargsyan said.