ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ Է ՈՒՆԵՑԵԼ ՍԻՐԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՀԵՏ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նախօրեին «Գոլդեն Փալաս» հյուրանոցային համալիրում` Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահի կեցավայրում հանդիպում է ունեցել նախագահ Բաշշար Հաֆեզ ալ-Ասադիի հետ:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակյնության հետ կապերի վարչությունից հայտնեցին, որ հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել են երկու երկրների ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը և պատմամշակութային ընդհանրությունները, Երևանի և Դամասկոսի միջև ստեղծված հարաբերությունները և դրանց զարգացման հեռանկարները:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով, առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման, տնտեսական ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ կարևոր անելիքներ ունի հայ-սիրիական միջկառավարական հանձնաժողովը, իսկ գործարար շփումների ակտիվացման համար նոր խթան կհանդիսանա Հայ-սիրիական բիզնես ֆորումը: Հանդիպումն անցել է ջերմ, բարեկամական մթնոլորտում:

Т. Саркисян: Армения и Сирия могут реализовать совместные экономические программы
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился накануне с президентом Сирийской Арабской Республики (САР) Башаром Хафезом аль-Асадом в его резиденции в гостиничном комплексе “Голден Пелес”.
Как сообщают в пресс-службе правительства, в ходе встречи собеседники придали важность многовековой дружбе и историко-культурным общностям народов двух стран, созданным между Ереваном и Дамаском отношениям и перспективам их развития.
По словам руководителя правительства, у армяно-сирийской межправительственной комиссии есть важные дела по направлению осуществления совместных программ в сфере экономики, развитии торгово-экономических отношений, а для активизации деловых контактов новым стимулом станет армяно-сирийский бизнес-форум.