A H1N1 գրիպով հիվանդների թիվը Հայաստանում հասել է 40-ի.  համաճարակ հանրապետությունում չկա
Այսօրվա դրությամբ հանրապետությունում A H1N1 տեսակի գրիպով վարակվածների թիվը հասել է 40-ի, սակայն հանրապետությունում տագնապի առիթ չկա, իրավիճակը վերահսկվում է:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը: Նա հիշեցրեց, որ հանրապետւթյունում կատարվում են վարակի կանխարգելման համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները:
«Համաճարակ մենք այս պահին հանրապետությունում չունենք»,-վստահեցրեց Հ. Քուշկյանը:
Նախարարը հիշեցրեց, որ հարկավոր է չշփվել հիվանդների հետ, օրվա ընթացքում լիարժեք սնունդ ընդունել ու 3 լիտր ջուր օգտագործել:
Բացի այդ, խոսելով վերջերս հանրակրթականներում երեխաների շրջանում հիվանդության տարածման մասին, նա նշեց, որ հիվանդության տարածումը կանխելու համար էլ որոշում է կայացվել դեկտեմբերի 8-19-ն ընկած ժամանակահատվածում դադարեցնել դասընթացները դպրոցներում ու մանկապարտեզներում :

Number of swine flu cases hits 40 in Armenia: no pandemic alert
The number of swine flu cases confirmed in Armenia hit 40, though, there is no need to panic, the situation is under control, Healthcare Minister Harutyun Kushkyan told a press conference today. He recalled that Armenia undertakes all prevention measures.
“There is no pandemic in the republic at the moment,” H. Kushkyan assured.
The minister said, any contact with those infected should be avoided and urged to use 3 liters of water daily.
Referring to the spread of the virus among the children recently, he said the decision over closing schools and kindergartens for the period of December 8-19 merely aims to prevent the pandemic break-out.