Մի ամերիկուհի ՁԻԱՀ-ով է վարակել 500 մարդու: ԱՄՆ Միչիգան նահանգի մի բնակչուհի, իմանալով որ հիվանդ է ՁԻԱՀ-ով, խիստ նեղսրտել է, որ դրա դեմ որևէ դեղամիջոց չկա և որոշել է հնարավորինս շատ մարդկանց վարակել այդ հիվանդությամբ:
Այդ մասին կինը հայտնել է իր վիդե-բլոգում: Տեսահոլովակը 11 րոպե է, որի ընթացքում ամերիկուհին պատմում է իր կյանքը: Մահացու հիվանդությամբ վարակված լինելու մասին կինը իմացել է 1988-ին, ու հետո որոշել, որ միայնակ չի տանջվելու:
Արտասահմանյան լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, ոստիկանությունն այժմ փնտրում է հնարավոր զոհերին: Նշենք, որ վարակած կինը կարող է նաև բանտ նստել, քանի որ դա համարվում է քրեական հանցագործություն:

Американка заразила СПИДом 500 человек
Жительница американского штата Мичиган, больная СПИДом, так расстроилась из-за отсутствия лекарства против болезни века, что решила заразить максимально возможное количество жертв.
Об этом женщина заявила в своем видео-блоге. Ролик длится около 11 минут, в течение которых американка рассказывает свою историю жизни. О том, что она смертельно больна, женщина узнала в 1998 году и тогда твердо решила: страдать не только ей.
По словам правоохранителей, женщина живет в пригороде Детройта. В настоящее время ведется розыск ее возможных жертв.
Добавим, что за преднамеренное заражение ВИЧ жительница штата может сесть в тюрьму, поскольку это уголовно наказуемое преступление, сообщают "Новости Америки".