Այս տարվա ընթացքում Հայաստանում ՀՆԱ աճը կկազմի 3-4 տոկոս: Նման կանխատեսում այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ արեց ՀՀ ֆինանսների նախարարության մակրոտնտեսական քաղաքականության մշակման վարչության պետ Արմեն Հայրապետյանը:
Նա նշեց, որ վերջին ամիսների ընթացքում տնտեսական աճը մի քիչ դանդաղել է, ինչը կապված է գյուղատնտեսության ոլորտում նկատվող անկման հետ:
Հունվար –հուլիսին Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցվել է 23 տոկոս անկում, ինչը պայմանավորված է բնակլիմայական անբարենպաստ պայմաններով: Նշված ժամանակաշրջանում ՀՆԱ աճը կազմել է 4 տոկոս:

По итогам 2010 года рост ВВП Армении составит 3-4%. Такой прогноз представил сегодня на встрече с журналистами начальник управления разработки макроэкономической политики министерства финансов Армении Армен Айрапетян.
Он отметил, что за последние месяцы тенденции роста армянской экономики несколько замедлились, что обусловлено спадом в сельскохозяйственной сфере.
В январе-июле 2010 года в сфере сельского хозяйства Армении был зафиксирован спад на 23%, что было обусловлено плохими погодными условиями. Рост ВВП в отмеченный период составил 4%.