Նախագահը այցելել է «Գրանդ Քենդի» ընկերություն. «Գրանդ Քենդի»-ին 10 տարեկան է
Հանրապետության  նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Գրանդ Քենդի» ընկերություն, շրջել ընկերության տարբեր արտադրամասերում և ծանոթացել ընկերության աշխատանքներին:
Նշենք, որ այս տարի լրանում է ընկերության 10-ամյակը:
Նախագահին ուղեկցում էին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը:
ԱԺ պատգամավոր «Գրանդ Քենդի» ընկերության սեփականատեր Կարեն Վարդանյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ այս տասը տարիների ընթացքում ընկերության աշխատողների թիվը հասել է մոտ 2000-ի և հավելեց, որ աշխատողների քանակով ընկերութունն առաջինն է սննդի արդյունաբերության ոլորտում:
Նրա խոսքով, ընկերությունն այս տասը տարիների ընթացքում պետական բյուջե է վճարել 12 միլիարդ 131 միլիոն դրամ հարկեր և տուրքեր:
Իսկ ինչ վերաբերում է ներդրումներին, Կ. Վարդանյանը նշեց, որ այս տաս տարիների ընթացքում ընկերությունը կատարել է 11 միլիարդի 534 միլիոն դրամի ներդրում:
Ընկերության սեփականատերը նաև նկատեց, որ այս տարիների ընթացքում արտադրության տեսականու քանակը հասցրել են 350-ի, իսկ այս տարի սկսել է գործել խմորեղենի արտադրամաս, որի շնորհիվ ստեղծվել է մոտ 200 նոր աշխատատեղ: «Մեր նպատակն է ամեն տարի մեկ նոր արտադրամաս բացել և գալիք 10 տարիների ընթացքում ևս ստեղծել նոր աշխատատեղեր: 2020 թվականին ընկերությունը կունենա 4 հազար աշխատող»,-հավելեց Կարեն Վարդանյանը:

Президент Армении С. Саргсян посетил компанию “Гранд Кенди”. Компания отмечает 10-летний юбилей
Президент Армении Серж Саргсян посетил компанию “Гранд Кенди”, прошелся по разным цехам, ознакомился с деятельностью компании.
Отметим, что компания отмечает в этом году свой 10-летний юбилей.
Президента сопровождали министр экономики Нерсес Ерицян, мэр Еревана Гагик Бегларян.
Депутат НС РА, владелец компании “Гранд Кенди” Карен Варданян в беседе с журналистами сообщил, что за десять лет количество сотрудников компании возросло и составило 2000 человек, и что по количеству сотрудников компания занимает первое место в сфере пищевой промышленности.
По его словам, компания за 10 лет выплатила в госбюджет 12 миллиардов 131 миллионов драмов в виде налогов и пошлин.
Что касается инвестиций, К. Варданян отметил, что компания за прошедшие десять лет инвестировала в производство 11 миллиардов 543 миллиона драмов.
Владелец компании заметил, что ассортимент производимых кондитерских товаров сегодня составляет 350 наименований, в этом году задействован новый цех по производству печеных изделий, и это добавило в компании еще 200 рабочих мест. “Наша цель - каждый год открывать новые производственные цеха и в течение ближайших 10 лет создать новые рабочие места. В 2020 году компания будет иметь 4000 работников”, - заверил глава компании.