Նախագահը այցելել է «Գրանդ Քենդի» ընկերություն. «Գրանդ Քենդի»-ին 10 տարեկան է
Հանրապետության  նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Գրանդ Քենդի» ընկերություն, շրջել ընկերության տարբեր արտադրամասերում և ծանոթացել ընկերության աշխատանքներին:
Նշենք, որ այս տարի լրանում է ընկերության 10-ամյակը:
Նախագահին ուղեկցում էին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը:
ԱԺ պատգամավոր «Գրանդ Քենդի» ընկերության սեփականատեր Կարեն Վարդանյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ այս տասը տարիների ընթացքում ընկերության աշխատողների թիվը հասել է մոտ 2000-ի և հավելեց, որ աշխատողների քանակով ընկերութունն առաջինն է սննդի արդյունաբերության ոլորտում:
Նրա խոսքով, ընկերությունն այս տասը տարիների ընթացքում պետական բյուջե է վճարել 12 միլիարդ 131 միլիոն դրամ հարկեր և տուրքեր:
Իսկ ինչ վերաբերում է ներդրումներին, Կ. Վարդանյանը նշեց, որ այս տաս տարիների ընթացքում ընկերությունը կատարել է 11 միլիարդի 534 միլիոն դրամի ներդրում:
Ընկերության սեփականատերը նաև նկատեց, որ այս տարիների ընթացքում արտադրության տեսականու քանակը հասցրել են 350-ի, իսկ այս տարի սկսել է գործել խմորեղենի արտադրամաս, որի շնորհիվ ստեղծվել է մոտ 200 նոր աշխատատեղ: «Մեր նպատակն է ամեն տարի մեկ նոր արտադրամաս բացել և գալիք 10 տարիների ընթացքում ևս ստեղծել նոր աշխատատեղեր: 2020 թվականին ընկերությունը կունենա 4 հազար աշխատող»,-հավելեց Կարեն Վարդանյանը:

President Serzh Sargsyan today visited the Grand Candy Company on the occasion of the 10th anniversary of company’s establishment.
The President was accompanied by Minister of Economy Nerses Yeritsyan, Yerevan Mayor Gagik Beglaryan.
Member of Armenian parliament, owner of Grand Candy Company Karen Vardanyan talking to reporters said that the number of company employees reached over 2000 during the ten years, and the company is the first one among food industry enterprises in the country by the number of employees.
According to K. Vardanyan, over the 10 years the company transferred AMD 12bn 131m taxes to the state budget.
As to investments, the company made AMD 11bn 534m investments. The owner of the company said that the assortment of company’s products has reached 350. In 2020 the company will have 4 thousand employees.