CAPS . «ՏՏ ոլորտի ամենաթույլ օղակներից մեկը սպասարկման ոլորտն է»
ՏՏ ոլորտի ամենաթույլ օղակներից մեկը սպասարկման ոլորտն է: Նման արդյունք են արձանագրել Միացյալ Նահանգների ֆինանսավորմամբ աշխատող «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (USAID/CAPS) ծրագրի անցկացրած հետազոտությունները:
ՏՏ վաճառքի խթանման և հաճախորդների սպասարկման մակարդակը բարձրացնելու համար CAPS-ը, Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն ու Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը դեկտեմբերի 15-21-ը ՏՏ ընկերությունների համար կազմակերպում են վերապատրաստման դասընթաց:
Թրեյնինգ անցկացնողների համար մրցույթն արդեն հայտարարված է: Իսկ դասընթացներին մասնակցել ցանկացողների հայտերի գրանցման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 10-ն է: Այս մասին հայտնում են CAPS-ից:
Կազմակերպիչների համոզմամբ, այս նոր դասընթացը հաճախորդների սպասարկման ոլորտում կուժեղացնի հմտությունները, ինչն էլ իր հերթին կնպաստի հատկապես վաճառքի ավելացմանը:

Одним из слабых звеньев сферы информационных технологий является сектор обслуживания. Такой результат показали исследования реализуемой при финансировании США программы Конкурентоспособный частный сектор в Армении (USAID/CAPS).
В целях стимулирования продажи ИТ-продукции и повышения уровня обслуживания клиентов CAPS, Союз предприятий информационных технологий и Фонд инкубатор предприятий в период с 15 по 21 декабря организуют курсы переподготовки для ИТ-компаний.
Уже объявлен конкурс для тех, кто будет проводить тренинги. Последний срок принятия заявок на участие в тренинге – 10 декабря, сообщили в CAPS.
Организаторы уверены, что новые курсы усилят навыки в сфере обслуживания клиентов, что в свою очередь будет способствовать увеличению объемов продаж.