Հունիսի 1-ին, Կապի տարածաշրջանային համագործակցության Կապի վարչակազմերի ղեկավարների 44-րդ նիստի շրջանակում, որն անց է կացվում Երևանում, մարվել ու շրջանառության մեջ են դրվել «Հայփոստի» թողարկած նամականիշ և գեղաթերթիկ` նվիրված Կապի տարածաշրջանային համագործակցության(ԿՏՀ) ստեղծման 20-ամյակին:
Միաժամանակ մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել Հայաստան– Ռուսաստան եւ Հայաստան–Բելառուս համատեղ թողարկման 2-ական նամականիշ:
Մարումների պաշտոնական արարողությունն իրականացրել են Հայաստանի Հանրապետության Կապի եւ տրանսպորտի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ԿՏՀ Կապի վարչակազմերի ղեկավարների խորհրդի նախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության կապի եւ զանգվածային հաղորդակցության նախարար Իգոր Շչոգոլեվը եւ Բելառուսի Հանրապետության Կապի եւ տեղեկատվայնացման նախարար Նիկոլայ Պանտելեյը:
ԿՏՀ-ի 20-ամյակին նվիրված նամականիշին պատկերված է ԿՏՀ-ի սիմվոլիկան:
Անվանագինը` 200 դրամ
Տպաքանակը` 40.000 հատ
Տպարանը` Lowe Martin Group /Կանադա/
Հայաստան – Ռուսաստան համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են Հովհաննես Թումանյանն ու Վալերի Բրյուսովը:
Անվանագները` 120 եւ 230 դրամ
Տպաքանակը` 27.000 յուրաքանչյուրից
Հայաստան – Բելառուս համատեղ թողարկման նամականիշերին պատկերված են` ՀՀ Ազգային պատկերասրահի շենքն ու Երեւանի զինանշանը, Մինսկի Քաղաքի Դարպասները եւ Մինսկի զինանշանը:

New stamps, souvenir-sheet cancelled
Within the framework of the 44th session of the heads of Communication Administrations of Regional Commonwealth in the field of Communication, which was held in Yerevan on June 1, a stamp and a souvenir-sheet, issued by “Haypost” CJSC, dedicated to the 20th anniversary of the foundation of Regional Commonwealth in the Field of Communication (RCC) were cancelled and put into circulation, “Haypost” CJSC PR Department reported.
At the same time, Armenia-Russia and Armenia-Belarus joint issue stamps were cancelled and put into circulation, 2 stamps for each issue.
The official ceremony of cancellation was executed by RA Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, Chairman of the RCC Board of Communication Administrations’ Heads, Minister of Telecommunications of the Russian Federation Igor Schogolev and Minister of Communication and Informatization of the Republic of Belarus Nikolay Panteley.
The stamp dedicated to the 20th anniversary of RCC depicts RCC symbolism.
Nominal value: 200 AMD
Print run: 40.000 items
Printing house: Lowe Martin Group /Canada/
The stamps of Armenia-Russia joint issue depict Hovhannes Tumanyan and Valeri Bryusov.
Nominal values: 120 and 230 AMD
Print-run: 27.000 items from each one
The stamps of Armenia-Belarus joint issue depict the building of RA National Gallery and the coat of arms of Yerevan, the City Gates of Minsk and the coat of arms of Minsk.