Հայաստանն այսօր լռում է
Վաղը, մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ, այսօր Հայաստանում լռության օր է, այսինքն, արգելվում է որևէ ընտրություններին մասնակից ուժերի վերաբերյալ որևէ հրապարակում, մեկնաբանում, սոցհարցում և ընդհանրապես, որևէ այլ միջոցառում, որը կարող է դիտվել քարոզչություն կամ հակաքարոզչություն:
Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամ Գեորգի Մարտիրոսյանը տեղեկացրեց, որ պետք է փողոցներից հավաքվեն նաև թեկնածուների քարոզչական պաստառները: «Կեսգիշերից սկսած պետք է սկսեն հավաքել դրանք», -փոխանցեց պարոն Մարտիրոսյանը:
Նրա խոսքով, քարոզչությունն ու հակաքարոզչությունը սոցիալական ցանցերում չի արգելվում: «Ֆիզիկապես վերահսկել սոցիալական ցանցերը անհնարին կլինի»,-նկատեց Մարտիրոսյանը:
Խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում է 9 քաղաքական ուժ՝ մեկ դաշինք և ութ կուսակցություն: Դրանք են (նշվում են ինչպես քվեաթերթիկում)՝

В преддверии предстоящих завтра, 6 мая, парламентских выборов в Армении, сегодня в Армении объявлен «день тишины», то есть, запрещена публикация, комментарий, соцопрос относительно какой-либо силы, участвующей в выборах, а также любое мероприятие, которое будет рассматриваться как пропаганда или антипропаганда.
В беседе с корреспондентом Panorama.am член Центральной избирательной комиссии Георгий Мартиросян сообщил, что начиная с полуночи необходимо снять агитационные плакаты кандидатов в депутаты.
По его словам, пропаганда и антипропаганда в соцсетях не запрещена. «Физически будет невозможно контролировать социальные сети»,– заметил Мартиросян.
Отметим, что в парламентских выборах принимают участие 9 политических сил – один альянс и восемь партий: