Ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցներ տեղեկություններ են տարածել այն մասին, որ սահմանագծին տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում երկու ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել: Այնուհետև հղում կատարելով իրենց, այսպես կոչված, անանուն աղբյուրներին, գրել, որ այդ փոխհրաձգության արդյունքում մեկ հայ զինծառայող մահացել է, ևս 4-ը՝ վիրավորվել:
Panorama.am-ի հետ զրույցում, պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը մեկնաբանելով վերոնշյալ լուրերը, նշեց, որ այդ տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Նրա խոսքերով, հաշվի առնելով այն փաստը, որ համանախագահները ժամանում եմ տարածաշրջան, ինչպես նաև՝ Բաքվում է ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղարը, ադրբեջանական կողմը փորձում է «զոհի կերպարանք» ընդունել՝ ցույց տալով, թե հակամարտության ձգձգումից հենց ադրբեջանական կողմն է տուժում:

Пресс-секретарь МО Армении: Азербайджан пытается предстать в образе «жертвы»
Некоторые азербайджанские СМИ распространили сведения о том, что в результате перестрелки на пограничной линии были ранены двое азербайджанских военнослужащих, а затем, ссылаясь на свои так называемые анонимные источники, сообщили, что с армянской стороны погиб один военнослужащий и ранены четверо.
Комментируя в беседе с Panorama.am данные сведения, пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что они не соответствуют действительности.
По его словам, учитывая тот факт, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ прибывают в регион, а также то, что в Баку находится генеральный секретарь ОБСЕ, азербайджанская сторона пытается предстать в образе «жертвы», показывая, что от затягивания конфликта страдает именно Азербайджан.