Բալասանյանն առաջադրվել է
Գյումրիի քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածուների առաջադրումները նախօրեին մեկնարկել են: Մինչ այժմ առաջադրվել է քաղաքապետի մեկ թեկնածու` «Բարգավաճ Հայաստանը» ներկայացնող Սամվել Բալասանյանը:
Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց թիվ 34 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Էդվարդ Բաղրամյանը:
Նրա խոսքով, բացի քաղաքապետի թեկնածուից, առաջադրվել է նաև համայնքի ավագանու մեկ թեկնածու:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք Արարատի, Արմավիրի, Շիրակի, Լոռու և Սյունիքի մարզերի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում թեկնածուների գրանցման փաստաթղթերը ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով պետք է ներկայացվեն օգոստոսի 5-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում: Իսկ թեկնածուների գրանցումը կատարվելու է օգոստոսի 10-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում: Այս մարզերի տեղական ինքնակառավարման համայնքների ղեկավարների ընտրություններում նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկելու է օգոստոսի 22-ից մինչև սեպտեմբերի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում:

Самвел Баласанян выдвинул свою кандидатуру на пост мэра Гюмри
Накануне началось выдвижение кандидатов на пост мэра. До сих пор свою кандидатуру выдвинул лишь член партии «Процветающая Армения» Самвел Баласанян. Об этом Panorama.am сообщил председатель окружной избирательной комиссии Эдвард Баграмян.
По его словам, кроме кандидата на пост мэра, о своем выдвижении заявил и один кандидат на пост члена муниципального совета.
Напомним, что документы для регистрации в качестве кандидатов к предстоящим 9 сентября выборам в органы местного самоуправления Араратской, Армавирской, Ширакской, Лорийской и Сюникской областей должны быть представлены в окружную избирательную комиссию в период с 5 по 10 августа.
Регистрация кандидатов продлится с 10 по 15 августа, а предвыборная кампания кандидатов начнется 22 августа и продлится до 7 сентября.