Այսօր Երևանի Օղակաձև զբոսայգում (Մ. Նալբանդյանի արձանի հարևանությամբ) տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ ստեղծված` Հայ բարերարների ճեմուղու բացման հանդիսությունը:
Սփյուռքի նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ և պատվերով մայրաքաղաքի սրտում կանգնեցվեց հայազգի մեծ զավակներ, բարերարության խորհրդանիշեր` Պողոս Նուպարի, Ալեքսանդր Մանթաշյանի, Ալեք Մանուկյանի, Գալուստ Գյուլբենկյանի, Միքայել Արամյանցի, Հովհաննես Լազարյանի հուշակոթողները և բարերարության հավաքական կերպարը խորհրդանշող մեկ հուշակոթող:
Ողջույնի խոսքով հանդես կգան ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանը: Կհնչի ՀՀ պետական օրհներգը: ժապավենը կկտրեն Գալուստ Գյուլբենկյան և Ալեք Մանուկյան դպրոցների բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած աշակերտները:
Բարձրաստիճան հյուրերի մուտքը կողջունեն ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի փողային նվագախումբը և ՀՀ ՊՆ «Զորական» երգի համույթը:

Сегодня на Кольцевом бульваре Еревана (рядом с памятником Микаелу Налбандяну) состоится церемония открытия Аллеи армянских меценатов, инициатором организации которой является Министерство Диаспоры Армении.
Как сообщает пресс-служба Министерства, по инициативе и заказу Миндиаспоры Армении, в самом сердце Еревана были установлены памятники символам благотоворительности - армянским меценатам Погосу Нупару, Александру Манташяну, Алеку Манукяну, Галусту Гюльбенкяну, Микаелу Арамянцу, Ованнесу Лазаряну и памятник, символизирующий собирательный образ благотворительности.
На церемонии с приветственной речью выступят министр диаспоры Грануш Акопян и президент Армянского Всеобщего Благотворительного Союза (AGBU) Перч Седракян.