Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում գործող «Թուրքիայի երիտասարդական միություն» կազմակերպության անդամները պահանջում է Գերմանիայի խորհրդարանից` չեղյալ համարել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին 2005թ ընդունված օրենքը: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Սոնդաքիքա»(Sondakika) լրատվական կայքը:
Կազմակերպության անդամները Գերմանիայի խորհրդարանին ուղարկել են այսպես կոչված «տեղեկատվական փաթեթ `1915թ դեպքերի վերաբերյալ» :
Թուրքիայի երիտասարդական միության անդամները բողոքի ակցիա են անցկացրել Գերմանիայի խորհրդարանի շենքի առջև` պարզելով «Ցեղասպանություն չենք արել, հայրենիք ենք պաշտպանել» գրություններով պաստառներ:
Կազմակերպության նախագահ Բեյհան Յըլդըրըմը հանդես է եկել հայտարարությամբ` պնդելով, թե իբր 2005թ Գերմանիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը «սխալ է»:

The Turkish Youth Union (TYU) organization acting in German capital Berlin demands that the German parliament invalidate the law on Armenian Genocide that was adopted in 2005, Turkish news website Sondakika.com reported.
Members of the organization have sent so-called “informational package on the 1915 events” to the German parliament.
Members of the Turkish Youth Union held a protest in front of the parliament building, with placards saying “We did not commit genocide, we defended our homeland.”
|TYU President Beyhan Yildirim made a statement saying that the recognition of the Armenian Genocide by Germany in 2005 was “wrong.”