Առաջիկա նախագահական ընտրություններում «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանի առաջադրումը հնարավոր է մնա քննարկումների մակարդակում:
«Շատ հնարավոր է, որ չառաջադրվեմ, և ես կարծում եմ, որ դրա մեջ որևէ ողբերգություն չկա, որովհետև այն փաստը, որ մենք ունեցանք պոզիտիվ քննարկումներ կին թեկնածուի առաջադրման վերաբերյալ, արդեն լավ ցուցանիշ էր»,-Panorama.am-ին հայտնեց Անուշ Սեդրակյանը:
Նրա կարծիքով, հարազատ կուսակցությունում իր առաջադրման վերաբերյալ խոսակցությունները քննարկման մակարդակում էլ կմնան, «որովհետև տեսնում եք վերջին ընդդիմադիր զարգացումների հետ մեկտեղ առաջադրվելը մի քիչ ֆորմալացվում է, իսկ մենք չենք ուզում ֆորմալացվել, այլ ուզում ենք նպատակային գաղափարական մասնակցություն ունենալ, դրա համար պարտադիր չէ թեկնածուի մակարդակով այդ ամենը անցկացնել, հարթակ կունենաք մեր կարծիքը արտահայտելու»:

Vice chair of Free Democrats party Anush Sedrakyan’s nomination as presidential candidate could remain on the level of discussion.
“It is very possible that I will not run for president but I think there is no tragedy in it because it is good in itself that we had positive discussions on nominating a female candidate,” she told Panorama.am.
“In light of the latest developments regarding the opposition, nomination for presidential elections is a little formal, but we do not want to be formal, we want to have a purposeful and ideological participation. That is why it is not compulsory to do it at the level of a candidate and we will have an arena to voice our ideas and opinions,” Mrs Sedrakyan explained.