«Բաշար ալ-Ասադը իրանցի թիկնապահի կողմից ենթարկվել է ահաբեկչության»:
Այդ մասին հաղորդում է իրանական «թաբնաք.իռ» կայքը՝ հղում կատարելով արաբական և իսրայելական աղբյուրներին:
Ըստ «Ալ-արաբ» կայքի՝ Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադի ուղղությամբ իրանցի իր թիկնապահներից մեկը կրակել է, ինչի արդյունքում Ասադը տեղափոխվել է Դամասկոսի հիվանդանոց:
Իրանական կայքը, կասկածի տակ դնելով սույն տեղեկատվության հավաստիությունը, նշում է, որ նմանատիպ տեղեկատվության հրապարակմամբ՝ փորձ է արվում Իրանի և Սիրիայի դեմ հոգեբանական ճնշումներ գործադրել:
Իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ Սիրիայի կառավարությանը մոտ կանգնած աղբյուրները հերքել են Ասադի դեմ իրականացված ահաբեկչության մասին լուրերը:

«Иранский охранник Башара Асада совершил против него терроритический акт». Об этом сообщает иранский сайт «табнак.ир» со ссылкой на арабские и израильские источники.
Как сообщает сайт «Аль-араб», один из иранских охранников президента Сирии Башара Асада выстрелил в него, в результате чего Асад был доставлен в больницу Дамаска.
Иранский сайт, ставя под сомнение достоверность данной информации, отмечает, что опубликованием подобных сведений делается попытка оказать психологическое давление на Иран и Сирию.
По информации иранского информагентства «ФАРС», источники близкие к правительству Сирии опровергли сведения о терористическом акте против Асада.