Խորհրդավոր հավաք Դուբայում
Մամուլում գրվել է արդեն, որ մարտի 19-ից ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանն ու ռուսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանը Դուբայում հանգստանում էին: Որոշ տեղեկություններով, սակայն, այդ հանգստին մասնակցել է նաև Սերժ Սարգսյանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանը և ռուսաստանաբնակ մի քանի այլ հայ գործարարներ: Մի քանի օր տևած բանակցություններ-հանգստից հետո Արկադի Ղուկասյանն ու մյուսները վերադարձել են, իսկ Գագիկ Ծառուկյանն ու Սամվել Ալեքսանյանը, ինչպես արդեն հայտնի է, վերադարձել են ավելի ուշ` մարտի 31-ին:
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ, քննարկված հարցերի շրջանակը գաղտնի է պահվում, սակայն, որոշ տեղեկություններով, առանցքային հարցերը եղել են Սերժ Սարգսյանի ինաուգուրացիաից հետո ձևավորվելիք ապագա կառավարության, կառավարության ղեկավարի, ինչպես նաև կադրային այլ հարցեր: Թերթի տեղեկություններով, ինչ-որ ընդհանուր պայմանավորվածություններ, այնուամենայնիվ, ձեռք են բերվել, բայց թե կոնկրետ որ հարցերի շուրջ, հայտնի չէ:

PAP leader Gagik Tsarukyan, Republican MP Samvel Alexanyan and Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan were resting in Dubai from March 19. According to some information, Arkady Ghukasyan, ambassador-at-large for Armenian President Serzh Sargsyan, and several Russia-based Armenian businessmen joined them.
Following the talks, Arkady Ghukasyan and the others returned, while Gagik Tsarukyan and Samvel Alexanyan returned later, on March 31.
According to Hraparak daily, the talks’ agenda is kept secret, but rumors say the formation of government and other cadre issues following Serzh Sargsyan’s inauguration were in the focus of the discussion.