Գագիկ Հարությունյանը 2018թ. նախագահական ընտրությունների հավանական թեկնածուներից է
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ ըստ մամուլի հրապարակումների, 2018թ. ՀՀ նախագահի առավել հավանական թեկնածուներ են համարվում գործող վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը:
«Իշխանական կուլիսներում տեղի ունեցող պրոցեսներին քաջատեղյակ մի աղբյուր, որ հասկանալիորեն ցանկացել է գաղտնի մնալ, մեր թղթակցի հետ զրույցում զարմացել է, թե ինչպես լրագրողները չեն նկատում անգլիական թագուհու դերի ամենահարմար հավակնորդին. խոսքը ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի մասին է: 2018 թվականին նա կլինի 70 տարեկան, որից հետո չի կարող այլևս մնալ ՍԴ նախագահի պաշտոնում:
Ըստ մեր աղբյուրի, իշխանության մեջ քիչ մարդիկ են, ովքեր կարծում են, որ 70-ամյա Գագիկ Հարությունյանը շատ հարմար թեկնածու է նախագահական նստավայրում ծերության հնգամյա ժամկետ անցկացնելու համար»,-գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:

«Айкакан жаманак»: Глава КС в числе претендентов на выборах президента в 2018 году
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что согласно публикациям СМИ, наиболее вероятными кандидатами на пост президента Армении в 2018 году считаются действующий премьер Тигран Саркисян и Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Великобритании Армен Саркисян.
В беседе с корреспондентом издания источник, владеющий информацией о кулуарных процессах во власти и пожелавший остаться неизвестным, удивился тому, что журналисты не замечают самого приемлемого претендента на роль английской королевы. Речь идет о председателе Конституционного суда Армении Гагике Арутюняне. К 2018 году ему исполнится 70 лет, после чего он больше не сможет занимать должность председателя КС.
«По сведениям нашего источника, лишь немногие во власти считают, что 70-летний Гагик Арутюнян является хорошим кандидатом для проведения пятилетнего срока в президентской резиденции», - отмечает газета.