Իշխանական կուլիսներում լուրեր են պտտվում, թե ՀՀ ոստիկանության համակարգը կկիսվի երկու մասի: Մի մասն անցնելու է Տարածքային կառավարման նախարարությանը, մյուս մասն էլ ԱԱԾ-ի հետ միավորվելով՝ կդառնա նոր նախարարություն: Այս մասին գրել է «Հայկական Ժամանակ»-ը։
«ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է 2016-ի փետրվարին: Հակոբյանը 65-ամյակի կապակցությամբ պաշտոնից պետք է հեռանար դեռ 2011-ին, բայց Սերժ Սարգսյանը նրա պաշտոնավարման ժամկետը երկարաձգեց ևս հինգ տարով: Մինչ նրա 70-ամյակը, մեր աղբյուրների պնդմամբ, ԱԱԾ-ն և ոստիկանության մի մասն արդեն միավորված կլինեն, և Գորիկ Հակոբյանը կգնա վաստակած հանգստի: Ասում են, սակայն, որ միավորման այս տարբերակը անվտանգության համակարգի աշխատակիցների սրտով չէ, և նրանք հույս ունեն ետ համոզել Սերժ Սարգսյանին»,-հավելել է թերթը:

В кулуарах власти муссируются слухи о том, что полицейская система Армении будет разделена на две части. Одна часть перейдет к министерству территориального управления, другая часть – объединившись со Службой национальной безопасности (СНБ), станет новым министерством. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«Срок полномочий директора СНБ Горика Акопяна истекает в феврале 2016 года. Акопян должен был покинуть свой пост в связи с 65-летием еще в 2011 году, однако Серж Саргсян вновь продлил срок его полномочий на 5 лет. Как утверждают наши источники, до его 70-летия, СНБ и часть Полиции Армении уже будут объединены, и Горик Акопян выйдет на заслуженный отдых. Говорят, что подобный вариант объединения не нравится сотрудникам системы безопасности, и они надеются переубедить Сержа Саргсяна», - отмечает газета.