Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը
Այսօր՝ ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքի, Շիրակի մարզի Լանջիկ, Ջաջուռ գյուղերի հատվածներում, Աշոցք-Ամասիա, Արագածոտնի մարզի Ապարան-Արագած ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարների կողմից ավտոճանապարհներին կատարվում են աղով և ավազով մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը խորհուրդ է տալիս երթևեկել ձմեռային անվադողերով, իսկ նշված վայրերով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

На дорогах Армении образовался гололед. МЧС призывает водителей к бдительности
По состоянию на 10:00 вторника, 2 декабря, все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении в основном открыты для движения. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар и перевал Варденяц (Селимский перевал). На дорогах Сисиана, Ланджика, Джаджура, а также Ашоцк-Амасиа, Апаран-Арагац местами образовался гололед.
МЧС Армении рекомендует водителям ездить по данным дорогам лишь в случае крайней необходимости и при наличии зимних шин на автомобилях.