Արամ Մանուկյանին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվել Երևանի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի վարույթում: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը:
Նրա խոսքով, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
«Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տեղանքում առկա է նաև տեսանկարահանող սարք, որի տեսագրությունը արդեն իսկ վարույթ իրականացնող մարմինը հետազոտում է»,-ասաց Տռուզյանը:
Կոմիտեի մամուլի խոսնակն ասաց, որ հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության օպերատիվ որոնողական մարմիններին հնարավորինս արագ միջոցառումներ ձեռնարկել առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը և դեպքի որոշ հանգամանքներ պարզելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանի Սոսեի 2/2 հասցեում անհայտ անձիք հարձակվել են ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանի վրա և ծեծի ենթարկել:
Մանուկյանի որդին Panorama.am-ին քիչ առաջ փոխանցեց, որ այս պահին պատգամավորը բուժզննում է անցնում Հանրապետական հիվանդանոցում, իրեն լավ է զգում:

The Arabkir Investigation Department of Yerevan Police is preparing materials over the assault against Armenian National Congress MP Aram Manukyan, a spokeswoman for the Investigation Committee, Sona Truzyan, told Panorama.am.
A forensic medical examination will be conducted, she said.
It was found out that there was a video camera at the site of the incident and the tape was sent to the investigation body, the spokeswoman said.
An investigation is underway to clarify the details of the incident.
Secretary of Armenian National Congress faction Aram Manukyan was assaulted by unknown people in Yerevan late on Thursday.
He is now at Republican Medical Center of Yerevan. His son, Aren Manukyan, told Panorama.am that Aram Manukyan was diagnosed with concussion and fracture. “He is undergoing medical examination,” Aren Manukyan said.