Արամ Մանուկյանին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվել Երևանի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի վարույթում: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը:
Նրա խոսքով, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
«Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տեղանքում առկա է նաև տեսանկարահանող սարք, որի տեսագրությունը արդեն իսկ վարույթ իրականացնող մարմինը հետազոտում է»,-ասաց Տռուզյանը:
Կոմիտեի մամուլի խոսնակն ասաց, որ հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության օպերատիվ որոնողական մարմիններին հնարավորինս արագ միջոցառումներ ձեռնարկել առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը և դեպքի որոշ հանգամանքներ պարզելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանի Սոսեի 2/2 հասցեում անհայտ անձիք հարձակվել են ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանի վրա և ծեծի ենթարկել:
Մանուկյանի որդին Panorama.am-ին քիչ առաջ փոխանցեց, որ այս պահին պատգամավորը բուժզննում է անցնում Հանրապետական հիվանդանոցում, իրեն լավ է զգում:

В Ереване избит оппозиционный депутат Арам Манукян. Полиция изучает видео с камеры наблюдения
В Арабкирском следственном отделе Следственного управления г.Ереван подготавливаются материалы по факту избиения секретаря оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Арама Манукяна. Об этом сообщила в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Сона Трузян.
По ее словам, назначена судмедэкспертиза, при осмотре места происшествия была обнаружена камера наружного наблюдения, видеозапись с которой в настоящий момент исследуется осуществляющим производство органом.
Сона Трузян отметила также, что оперативно-поисковым органам полиции поручено как можно скорее предпринять меры по установлению лица, совершившего преступление, и выяснению подробностей инцидента.
Напомним, накануне,11 декабря, неизвестные напали на секретаря оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Арама Манукяна. Инцидент произошел по адресу ул. Сосе 2/2. Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am сын депутата, в настоящее время Арам Манукян проходит медобследование в Республиканском медцентре, врачи диагностировали у него сотрясение головного мозга.