ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijani forces continue the intensive violations of the ceasefire regime along the Line of Contact between Karabakh and Azerbaijani troops, the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry said.
Azerbaijan violated the ceasefire about 300 times on January 16 and on the night of January 17. Over 3,000 shots, from guns of various calibers, were fired at Karabakh frontline positions.
The frontline forces of the NKR Defense Army took appropriate retaliatory actions and took the necessary measures to reliably protect the frontline positions along the Line of Contact.