ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана продолжают интенсивно нарушать режим перемирия
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник продолжает интенсивно нарушать режим перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, 16 января и в ночь на 17 января зарегистрировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ на провокационные действия противника, предприняв необходимые меры для организации надежной обороны боевых позиций.