Գյուղնախարարը կարկտահարության հետևանքների մասին տեղեկանք կներկայացնի կառավարություն
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը գյուղատնտեսության և ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարներին հանձնարարեց ուսումնասիրել, թե հակակարկտային քանի կայան է անհրաժեշտ գյուղատնտեսական տարածքները ամբողջությամբ պաշտպանելու համար:
Բացի այդ, վարչապետը գյուղատնտեսության նախարարին հանձնարարեց կառավարության հաջորդ նիստում տեղեկանք ներկայացնել կարկտահարության հետևանքների մասին:
Նշենք, որ նախորդ շաբաթ Արմավիրի և Արարատի մարզերում տեղացած կարկուտի հետևանքով մի քանի գյուղեր մեծ կորուստներ են կրել:
Կարկուտից տուժած գյուղապետ. «Սովետական կաստյումներս կհանինք, կհագնինք»
Կարկտահարության պատճառած վնասներն էական ազդեցություն չեն ունենա կանխատեսվող պտղի և խաղողի արտադրության ծավալների վրա. ԳՆ

Премьер Армении поручил изучить вопрос установки новых противоградовых станций
Премьер-министр Армении Овик Абраамян в ходе сегодняшнего заседания правительства РА поручил министру сельского хозяйства Серго Карапетяну и министру территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армену Ерицяну изучить, сколько противоградовых станций необходимо установить, чтобы полностью защитить сельхозугодья.
Кроме того, премьер поручил главе Минсельхоза на следующем заседании правительства представить справку о пострадавших от града территориях и размере причиненного стихией ущерба.
Отметим, выпавший на прошлой неделе град причинил серьезный ущерб сельхозугодьям в Армавирской и Араратской областях Армении.