«Ժամանակ»-ը տեղեկացել է, ԵԿՄ Կոտայքի մարզի անդամները զայրացած են, որ տեղեկատվություն է տարածվել, իբր հունիսի 7-ին Աբովյանում տեղի ունենալիք քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններում ԵԿՄ-ն պաշտպանելու է Վահագն Գևորգյանի թեկնածությունը:
ԵԿՄ անդամ Մեսրոպ Մկրտչյանը «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է, որ սատարելու է Արթուր Հարությունյանին: Մեկ այլ անդամ Վարդան Խաչատրյանն էլ հավելել է, որ ինքն էլ է սատարելու Արթուր Հարությունյանին. Ինքնակամ: Եվ ոչ մեկը իրեն չի կարող պարտադրել՝ սրան կամ նրան ձայն տալ:
Նշենք, որ Աբովյանի ԵԿՄ կառույցն ունի 28 անդամ, որոնցի 20-ը հայտարարել է, որ սատարում է Արթուր Հարությունյանին (Պալաչ), իսկ մյուս 8-ը՝ Վահագն Գևորգյանին:

Zhamanak: Yerkrapah Volunteer Union to back Arthur Harutyunyan in Abovyan elections
Members of Kotayk branch of Yerkrapah Volunteer Union (YVU) are indignant that news spread saying that YVU will support Vahagn Gevorgyan in the Abovyan mayoral elections to be held on June 7, Zhamanak has learnt.
YVU members Mesrop Mkrtchyan and Vardan Khachatryan told Zhamanak that they are going to support Arthur Harutyunyan. Khachatryan noted that no one can force him to back some candidate.
The newspaper notes that Kotayk branch of YVU has 28 members, out of which 20 have said that they support Arthur Harutyunyan and 8 said they back Vahagn Gevorgyan.