Մեկ շաբաթում ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.9 մլն դոլար
Հուլիսի 6-10-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,943,498 դոլար 473.78 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 74,038,873 ԱՄՆ դոլար 475.76 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գնվել եւ վաճառվել է 3,250,000 ԱՄՆ դոլար 475.30 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 4,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 475.71 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 8,585,242 EUR 522.95 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 14,973,311 EUR 526.91 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 1,066,918,769 ռուբլի 8,32 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 243,651,341 ՌԴ ռուբլի 8.47 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
Հունիսի 29-ից հուլիսի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 34.9 մլն ԱՄՆ դոլար:

На внутрибанковском валютном рынке Армении в период с 6 по 10 июля было приобретено 77,943,498 долларов по среднему обменному курсу 473.78 драма за доллар и было продано 74,038,873 доллара по среднему обменному курсу 475.76 драма за доллар.
На фондовой бирже NASDAQ OMX Armenia за указанный период было реализовано сделок купли-продажи на сумму 3,250,000 долларов по среднему обменному курсу 475.30 драма за один доллар.
Как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, за тот же период на межбанковском рынке Армении осуществлено операций на сумму 4,950,000 долларов по среднему обменному курсу 475.71драма за доллар.
С 29 июня по 5 июля объем кредитов, выданных армянскими банками в драмах, составил 34.3 млрд., а в долларах – 34.9 млн..