ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նախօրեին ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող ՌԴ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ, Գլխավոր հետախուզական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Իգոր Սերգունի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության ռազմաքաղաքական, հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, ինչպես նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակում երկու երկրների անվտանգության ապահովման շրջանակներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:
ՌԴ պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ ԳՇ ռազմական հետախուզության ղեկավարության հետ հանդիպումներ:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan received yesterday Col. Gen. Igor Sergun, Chief of the Main Intelligence Directorate of the General Staff of the Russian armed forces, Deputy Chief of the General Staff, according to press service of Armenian Defense Ministry.
The sides discussed military-political issues of regional and international importance, the situation of Armenian-Azerbaijani border, and issues related to development of bilateral cooperation to ensure the security of the two countries in the current geopolitical situation.
The delegation led by Igor Sergun is scheduled to meet with high-ramking officers of Defense Ministry of Armenia, the General Staff of the Armenian armed forces, and military intelligence.