Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ` ազատվելով ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գնդապետ Մասիս Միքայելյանը ազատվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնից։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր գնդապետ Բորիս Դավիդովին ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի տեղակալ նշանակելու մասին` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։
Համաձայն մեկ այլ հրամանագրի՝ գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատար` կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

Bako Sahakyan signs decrees on appointments and dismissals in NKR Defense Army
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree, according to which Major-General Miqayel Arzumanyan was appointed first deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916, relieving him from the post of the commander of the NKR Defense Army's military unit N 32964, the press service of NKR’s president said.
According to another Presidential decree, Colonel Masis Miqayelyan was relieved of his post as deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916.
On the same day the Head of the State signed a decree on appointing Colonel Boris Davidov as deputy commander of the NKR Defense Army's military unit N 19916, signing a contract for five years.
By another decree, Colonel Alexander Grigoryan was appointed commander of the NKR Defense Army's military unit N 32964, signing a contract for five years.