Սահմանային իրավիճակն այսօր շարունակում է մնալ կայուն լարված: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Այսօր՝ այս գիշերը, եթե համեմատում ենք նախորդ օրերի հետ, մի քիչ ավելի հանգիստ է եղել իրավիճակը, խոշոր տրամաչափի զենքերից, ականանետերից չեն կրակվել: Իրավիճակը մեր զորքերի կողմից վերահսկում է»,- ասաց նախարարը:
Ս. Օհանյանը շեշտեց, որ մեր ժողովուրդը կարող է հանգիստ լինել, առաջին գծում կանգնած զինվորը իր պարտականությունները կատարում է պատշաճ մակարդակի:
Նշենք, որ ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնել էին, որ հանգստյան օրերին նկատվել է հրադադարի խախտման ռեժիմի դեպքերի նվազում:

Глава Минобороны Армении: Ситуация на границе с Азербайджаном остается стабильно напряженной
Ситуация на границе сегодня продолжает оставаться стабильно напряженной. Об этом заявил сегодня журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян.
По его словам, минувшей ночью на границе было сравнительно спокойно, противник не применял крупнокалиберного оружия и минометов. «Ситуация находится под контролем ВС РА», – заявил глава Минобороны Армении.
При этом Сейран Оганян подчеркнул, что армянский народ может не беспокоиться, так как несущие боевое дежурство на передовой армянские военнослужащие выполняют свои обязанности надлежащим образом.