Որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է
Այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, հանրապետության ամբողջ տարածքում առանց տեղումների եղանակ է: Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Բերդ- Ճամբարակ ճանապարհահատվածը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է: Միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին շուրջօրյա կատարում են մաքրման և աղով, ավազով մշակման, ինչպես նաև ճանապարհի լայնացման աշխատանքներ:

There were closed and barely passable roads in Armenia as of 10:00 am today, on January 27, according to the press service of Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
The following motorways are closed: Hrazdan-Jraratavan, Berd-Chambarak, Tashir-Privolnoye, and Vardeniats mountain pass.
Barely passable are serpentine roads in Dilijan (for trucks), motorways in Kotayk, Aragatsotn, Syunik, Tavush, Vayots Dzor, Gegharkunik, Lori and Shirak provinces. These roads are covered with black ice.
Areni-Khachik motorway (8th-9th kilometer) in Vayots Dzor province is closed in one direction.
Stepantsminda-Lars highway is open to all types of vehicles with antiskid chains, Emergency Situations Department of Georgia’s Interior Ministry said.