Արցախի նախագահը շնորհավորել է Հարավային Օսիայի նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության-Ալանիայի Պետության նորընտիր Նախագահ Անատոլի Բիբիլովին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացված ուղերձում ասված է.
«Հարգարժա՛ն Անատոլի Իլյայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Հարավային Օսիայի Հանրապետության – Ալանիայի Պետության նախագահական ընտրություններում հաղթանակ տանելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ՝ Ձեր անձնական որակները, անցած ուղին, քաղաքական և ռազմական գործչի մեծ փորձն ու գիտելիքներն անհրաժեշտ հիմք կստեղծեն, որպեսզի Ձեր ղեկավարությամբ եղբայրական Հարավային Օսիան այսուհետ ևս շարունակի առաջընթաց զարգանալ և ամրապնդել իր ազգային պետականությունը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն պարոն Բիբիլով, պետության ղեկավարի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ և Հարավային Օսիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին խաղաղություն, բարգավաճում, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Artsakh President congratulates the Head of South Ossetia
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a congratulatory letter to President-elect of South Ossetia.  As Information department at the Artsakh President’s Office reported, the letter runs as follows:
«Your Excellency,
On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and personally myself I cordially congratulate You on the victory in the presidential elections of the Republic of South Ossetia-State of Alanya.
I am confident, that Your personal qualities, passed way, knowledge and great experience as a state and military figure will create a suitable base for consistent development of fraternal South Ossetia and strengthening of its national statehood under Your leadership.
I once again extend my congratulations to You, respectful Mr. Bibilov, on being elected head of the state.
I wish You and the whole people of the Republic of South Ossetia peace, prosperity, successes and all the best».