Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Կարեն Դանիելյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ այսօր առավոտյան՝ ժամը 07:20-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Կարեն Սարիբեկի Դանիելյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն:

The Third Garrison Investigative Unit of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case into the murder of mandatory serviceman Karen Danielyan by the Azerbaijani fire.
As the Investigative Committee reminds,  on May 20, at around 07:20, Karen Danielyan, a mandatory serviceman of the Artsakh Defense Army, sustained a fatal gunshot wound in the head due to the Azerbaijani shooting in an unnamed military base of Karabakh Defense Army.
The Third Garrison Investigative Unit initiated a criminal case over murder out of motives of national, racial or religious hatred or fanatism. Preliminary probe is under way.