Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթանակ է բերել Հայաստանին Հնդկաստանի հետ մրցախաղում
Բաթումում ընթացող շախմատի Համաշխարհային Օլիմպիադայի 9-րդ տուրում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը 2.5 - 1.5 հաշվով առավելության է հասել Հնդկաստանի ընտրանու նկատմամբ:
Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ Լևոն Արոնյանը ոչ-ոքի է խաղացել աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիշվանաթան Անանդի հետ, Գաբրիել Սարգսյանը հաշտություն է կնքել Պենդալա Հարիկրիշնայի հետ, ոչ-ոքի է գրանցվել նաև Հրանտ Մելքումյան - Ադհիբան պարտիայում: Վերջինը մրցախաղում ավարտվել է Հայկ Մարտիրոսյան - Կրիշնան Սաշիկիրան պարտիան:
Հայաստանի չեմպիոն, 18-ամյա Հայկ Մարտիրոսյանը պարտության է մատնել բազմափորձ Սաշիկիրանին և հաղթանակ պարգևել Հայաստանի թիմին:

The Armenian men’s team has defeated India 2.5-1.5 in the ninth round of the 43rd World Chess Olympiad nearing its end in Batumi, Georgia, with young Armenian GM Haik Martirosyan securing the team’s victory.
Three of the team’s players, GMs Levon Aronian, Gabriel Sargissian and Hrant Melkumyan drew their games against the Indian opponents Viswanathan Anand, Pentala Harikrishna and B. Adhiban, respectively in the round played on Wednesday.
18-year old Haik Martirosyan won a crucial match against Krishnan Sasikiran, which resulted in the Armenian team’s victory, the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am.