Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի հայց է ներկայացրել
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ  քաղաքացի Սիլվա Համաբարձումյանի հայց է ներկայացրել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմից տեղեկացնում են, հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
«Ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի հայցադիմում ներկայացնելու հիմք է հանդիսացել այն, որ Սիլվա Համբարձումյանը 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցրել է հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին և՛ ․․․»:

Robert Kocharyan's defense team informs that the lawsuit was filed by Robert Kocharyan's representative Aram Orbelyan demanding a compensation of two million AMD for denying the factual slander.
"We have filed a suit against Silva Hambardzumyan's complaint because Silva Hambardzumyan made the following statement during the press conference at Hayatsk press club on 02.11.2018: "In 2008, I reached a major deal with Arabs and in order not to be hindered, I paid for it both the President of the Republic, and Robert Kocharyan and ..."