Լարսը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է:
Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը:
Քեթիի ոլորաններում, Ալագյազ-Արթիկ, Ապարան-Արագած, Ապարան-Քուչակ, Լանջիկ-Մաստարա, Գյումրի-Վարդաբլուր-Աշոցք, Գորիս-Կապան և Մեղրի-Քաջարան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված 906 մարդատար, 109 բեռնատար ավտոմեքենաներ և 5 ավտոբուս:

Some roads hardly passable in Armenia
Some highways are difficult to pass in the territory of Armenia as of 8am Saturday, the Ministry of Emergency Situations told Panorama.am.
Vardenyats Pass is closed for all types of vehicles, while Sotk-Karvachar highway is difficult to pass.
The Keti turns, Alagyaz-Artik, Aparan-Aragats, Aparan-Kuchak, Lanjik-Mastara, Gyumri-Vardablur-Ashotsk, Goris-Kapan and Meghri-Kajaran roadways are partly covered with black ice.
According to the Emergency Situations Agency of Georgia’s Ministry of Internal Affairs, Stepantsminda-Lars highway is shut down for all types of vehicles.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports stuck vehicles on the Russian side.