Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ և շնորհավորել ծննդյան 30-ամյակի առթիվ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նախագահ Սարգսյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ: Արմեն Սարգսյանը հետաքրքրվել է նաև Մխիթարյանի ապաքինման ընթացքով, հույս հայտնել, որ նա շատ շուտով կվերադառնա խաղադաշտ և վերստին ուրախություն կպարգևի ֆուտբոլասերներին:
Որպես Լոնդոնի «Արսենալ»-ի երկար տարիների երկրպագու` նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում հնարավորություն կունենա ներկա գտնվել Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությամբ խաղերից մեկին:

Президент Армении рассказал Генриху Мхитаряну, что является давним поклонником «Арсенала»
Президент Армении Армен Саркисян провел телефонный разговор с полузащитником  сборной Армении по футболу и лондонского «Арсенала» Генрихом Мхитаряном и поздравил его с 30-летием. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент Армении пожелал капитану сборной Армении крепкого здоровья и успехов. Армен Саркисян также поинтересовался ходом восстановления Мхитаряна, выразив надежду, что он вскоре вернется на поле и снова порадует футбольных болельщиков.
Как давний поклонник лондонского «Арсенала», президент Саркисян выразил надежду, что в ближайшем будущем у него будет возможность присутствовать на одной из игр с участием Генриха Мхитаряна.