Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներն այսօր այցելել են հիվանդանոց, որտեղ գտնվում է հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը Թբիլիսիում տեղի ունեցած բախումների հետևանքով տուժած Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանը։
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանության փոխանցմամբ, դիվանագետները հանդիպում են ունեցել գլխավոր բժշկի և Դավիթ Գրիգորյանին բուժող բժիշկների հետ։
Նրանց փոխանցմամբ` Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն, և վերջինս այսօր կամ վաղը վերակենդանացման բաժանմունքից կտեղափոխվի պալատ։
«Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ և Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հավելյալ հայտարարություններով»,-հայտնում են դեսպանությունից։

Врачи рассказали о состоянии пострадавшего в Тбилиси Давида Григоряна
Дипломаты посольства Армении в Грузии сегодня в больнице навестили пострадавшего вследствие столкновений в Тбилиси в ночь с 20 на 21 июня гражданина Грузии (армянин по национальности) Давида Григоряна.
Как сообщает пресс-служба посольства РА в Грузии, дипломаты встретились с главным врачом и лечащими врачами Давида Григоряна.
По их словам, состояние здоровья Давида Григоряна оценивается как стабильное, и последний сегодня или завтра уже будет переведен из отделения реанимации в палату.
«Посольство поддерживает постоянную связь с врачами, и выступит с дополнительными заявлениями касательно состояния здоровья Давида Григоряна», – сообщили из посольства.