Հունվարի 2-ին, ժամը 23:46-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքի «Արծվի թևեր» հանգստյան գոտի տանող ավտոճանապարhին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Աշտարակ-Գյումրի ավտոճանապարhի 2-րդ կմ-ին «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ` Ավետիս Ն.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճանապարհամերձ քարերին, ինչի հետևանքով վարորդը տեղում մահացել է։
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը ուղևոր Լյովա Մ.-ին դուրս են բերել ավտոմեքենայից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածը հոսպիտալացվել է Աշտարակի ԲԿ, այնուհետև՝ «Աստղիկ» ԲԿ, որտեղ և մահացել:
Փրկարարներն ավտոմեքենայից դուրս են բերել վարորդի դին, մոտեցրել դի տեղափոխող ավտոմեքենային, այնուհետև՝ հոսանքազրկել ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը:

Накануне, 2 января, в 23:46, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что на ведущей к зоне отдыха в городе Аштарак автодороге произошло ДТП, есть пострадавший.
На место происшествия выехал один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС РА.
Выяснилось, что на 2-м км автодороги Аштарак-Гюмри автомобиль марки «Mercedes» (водитель Аветис Н.) выехал за пределы проезжей части автодороги и врезался в камни у дороги, в результате ДТП водитель скончался на месте.
До прибытия спасателей пассажира Леву М. вывели из автомобиля и передали врачам «Скорой помощи», в больнице он скончался.