Դավիթ Բաբայանի կուսակցությունը մտադիր է մասնակցել Արցախի խորհրդարանական ընտրություններին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի՝ մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանի հիմնադրած Պահպանողական կուսակցությունը մտադիր է մասնակցել Արցախի՝ այս տարի կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։
Դավիթ Բաբայանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Արցախի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի և իր կանոնադրության համաձայն՝ Արցախի պահպանողական կուսակցությունը կկայացնի որոշում 2020 թվականի համապետական ընտրություններին մասնակցելու կապակցությամբ:
Կհրապարակվի կուսակցության կողմից խորհրդարանական ընտրություններին առաջադրվող պատգամավորության թեկնածուների ցուցակը, ինչպես նաև կհանրայնացնի նախագահական ընտրություններին մասնակցելու ձևաչափի իր որոշումը:
Մենք միշտ բաց ենք հանրության կարծիքը դիտարկելու համար՝ հատկապես նախագահական ընտրությունների ձևաչափի շուրջ»։

Партия Давида Бабаяна примет участие в парламентских выборах в Арцахе
Учрежденная пресс-секретарем президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Давидом Бабаяном «Консервативная партия Арцаха» планирует принять участие в парламентских выборах 2020 года.
На своей странице в соцсети Facebook, в частности, он отметил:
Согласно Избирательному кодексу Республики Арцах и своему Уставу, Консервативная партия Арцаха примет решение об участии в общегосударственных выборах 2020 года.
Будет опубликован список кандидатов в депутаты, выдвинутых для участия в предстоящих парламентских выборах, а также мы оповестим общественность о нашем решении по поводу формата участия в президентских выборах.
Мы всегда открыты для обсуждения мнения общественности, в особенности по поводу формата участия в президентских выборах».