Դավիթ Բաբայանի կուսակցությունը մտադիր է մասնակցել Արցախի խորհրդարանական ընտրություններին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի՝ մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանի հիմնադրած Պահպանողական կուսակցությունը մտադիր է մասնակցել Արցախի՝ այս տարի կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։
Դավիթ Բաբայանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Արցախի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի և իր կանոնադրության համաձայն՝ Արցախի պահպանողական կուսակցությունը կկայացնի որոշում 2020 թվականի համապետական ընտրություններին մասնակցելու կապակցությամբ:
Կհրապարակվի կուսակցության կողմից խորհրդարանական ընտրություններին առաջադրվող պատգամավորության թեկնածուների ցուցակը, ինչպես նաև կհանրայնացնի նախագահական ընտրություններին մասնակցելու ձևաչափի իր որոշումը:
Մենք միշտ բաց ենք հանրության կարծիքը դիտարկելու համար՝ հատկապես նախագահական ընտրությունների ձևաչափի շուրջ»։

Artsakh president’s spokesperson to run for parliamentary elections
Davit Babayan, Spokesperson of Artsakh Republic President will run for parliamentary election with his own Conservative Party of Artsakh (CPA). As Babayan wrote on his Facebook page, will make a final decision conserving its participation in the 2020 National Elections.
“The CPA will publish the list of its candidates for parliamentary elections as well as will make public its decision on the format of participating in the presidential election. We are always open to public opinion, especially on the format of the presidential election,” Babayan added.
To note, general elections are scheduled to be held in the Republic of Artsakh in 2020. Voters will elect the President and 33 members of the National Assembly.