Հունվարի 21-ին, ժամը 13:15-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացել է պայմանագրային զինծառայող, 1980թ. ծնված Արթուր Մարտունի Նալբանդյանը: Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

В Арцахе вследствие несчастного случая скончался военнослужащий-контрактник
Накануне, 21 января, около 13:15, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (НКР), дислоцированной в северном направлении линии соприкосновения, вследствие несчастного случая скончался военнослужащий-контрактник Артур Мартунович Налбандян (1980 года рождения). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
«Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам скончавшегося военнослужащего», – говорится в сообщении.