ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 24-ի ժամը 10-ի դրությամբ հասել է 235-ի։
Դեպքերն ավելացել են 41-ով։
Ավելի վաղ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը տեղեկացրել էր, որ առաջին պացիենտի կնոջ թեստավորումը այսօր բացասական արդյունք է տվել:
«Վաղը թեստավորումը կկրկնենք և բացասական արդյունքի դեպքում, նրան դուրս կգրենք հիվանդանոցից»,-տեղեկացրել է նա։
Վարչապետ Փաշինյանն էլ երեկ կեդգիշերին հայտնել էր՝ լավ լուրերի են սպասում, ավելի քան 70 անձանց մեկուսացման 14 օրը լրանում է, նրանց նորից կթեստավորեն։
Նրա խոսքով, նախադրյալներ կան մտածելու, որ մեծ մասը բացասական կլինի, այսինքն կվերադառնան իրենց տները։

24.03.2020. Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 235
По данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Минздрава Армении, по положению на 10:00 вторника, 24 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 235.
Число заразившихся увеличилось на 41.
Ранее министр здравоохранения Армении Арсен Торосян сообщил, что тест на коронавирус супруги первого пациента, зараженного коронавирусом в Армении, показал отрицательный результат.
«Завтра мы повторим тест, и в случае отрицательного результата выпишем ее из больницы», – указал Торосян.
Премьер Армении Никол Пашинян в свою очередь отметил, что ждут сегодня хороших новостей, во вторник истекает срок изоляции (14 дней) 70 человек, они будут протестированы.
По словам главы правительства, есть предпосылки полагать, что большинство тестов будут отрицательными, то есть изолированные вернутся домой.