Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 2-ին այցելել է Թալիշ գյուղ և Ապրիլյան պատերազմի 4-րդ տարելիցի կապակցությամբ ծաղկեպսակ դրել գյուղի հուշահամալիրում:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նույն օրը երկրի ղեկավարը Թալիշում հրավիրել է խորհրդակցություն Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմի հետ՝ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի գլխավորությամբ:
Խորհրդակցությանը քննարկվել են բանակաշինության և պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձրացման հետ կապված հարցեր:

Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян посетил cело Талиш и возложил венок на мемориальном комплексе села в связи с 4-ойгодовщиной Апрельской войны. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, в тот же день глава государства провел в Талише совещание с представителями высшего командного состава Армии обороны во главе с министром обороны Джалалом Арутюняном.
На совещании были обсуждены вопросы, касающиеся армейского строительства и повышения боеспособности Армии обороны.