29.05.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացել
Մայիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8676 դեպք, որոնցից 3297-ն՝ առողջացած, 120-ը` մահվան ելքով: Եվս 45 կորոնավիրուսով հիվանդ մահացել է այլ հիվանդություններից։
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 460 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից մեկը այլ հիվանդություններից։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է ընդամենը 10 մարդ։
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 42 (կին), 59 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 65 (կին), 64 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 45 է:

Armenia has confirmed 460 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 8,676 in the country as of 11 a.m. Friday, May 29, the Ministry of Health reports.
10 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 3,297.
The Covid-19 fatalities have grown by 7 to 120. The latest victims were 72 (male), 42 (female), 59 (male), 66 (male), 65 (female), 64 (male) and 56 (female) years old. Except for the last patient, all had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, one case of death was recorded on Thursday when the patient had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 45.