29.06.2020. Կորոնավիրուսի հաստատված 482 նոր դեպք և 11 մահ
Մեկ օրում Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 482 նոր դեպք և 181 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է 11 հիվանդ, որից 4-ի մոտ, ըստ առողջապահության նախարարության,  հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 82 (տղամարդ), 63 (կին), 66 (կին), 84 (կին), 96 (կին), 67 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հունիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25127 դեպք, որոնցից 13297-ն` առողջացած, 576-ը` մահվան ելքով, որից 143-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել ենկորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11254 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 110571 թեստավորում:

Armenia has confirmed 482 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 25,127 as of 11 a.m. Monday, June 29, the Ministry of Health reports.
181 more patients have recovered from Covid-19 with the total number of recoveries now standing at 13,297.
The COVID-19 deaths have increased by 7 to 433.
The latest victims were 82 (male), 63 (female), 66 (female), 84 (female), 96 (female), 67 (male) and 67 (male) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 4 cases of death were registered in the past 24 hours when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 143.