29.06.2020. Կորոնավիրուսի հաստատված 482 նոր դեպք և 11 մահ
Մեկ օրում Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 482 նոր դեպք և 181 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է 11 հիվանդ, որից 4-ի մոտ, ըստ առողջապահության նախարարության,  հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 82 (տղամարդ), 63 (կին), 66 (կին), 84 (կին), 96 (կին), 67 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հունիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25127 դեպք, որոնցից 13297-ն` առողջացած, 576-ը` մահվան ելքով, որից 143-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել ենկորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11254 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 110571 թեստավորում:

29.06.2020. За минувшие сутки в Армении умерли 11 пациентов с коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 29 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 25127.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 13297 пациентов, число случаев с летальным исходом составило 576, при этом 143 пациента с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 11254 пациента. В целом было проведено 110571 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 482 новых случая коронавируса, выздоровел 181 человек, скончались 11 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 82 лет (мужчина), 63 лет (женщина), 66 лет (женщина), 84 лет (женщина), 96 лет (женщина), 67 лет (мужчина) и 67 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.