Արցախում կորոնավիրուսի 2 նոր դեպք է գրանցվել
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տվյալներով՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակը հաստատվել է Ասկերանի շրջանի Այգեստանի համայնքի 2 կոնտակտավորների մոտ, փոխանցում  են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Միևնույն ժամանակ, նշվում է՝ COVID-19 –ի ախտորոշմամբ 12 հիվանդ ապաքինվել և լքել է մեկուսացման վայրը:
Առ այսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 250 մարդու մոտ, որից 213-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 36, ընդհանուր մեկուսացված է 64 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 156 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 6, 838 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе за сутки подтверждено 2 новых случая коронавируса
Согласно предоставленным министерством здравоохранения Арцаха данным, в Арцахе за сутки подтверждено 2 новых случая коронавируса.
Как сообщают из Информационного штаба Арцаха, коронавирус зафиксирован в кругу контактирующих очага подтвержденной ранее инфекции из общины Айгестан Аскеранского района.
В то же время отмечается, что за сутки выздоровели 12 пациентов.
Таким образом, до сих пор коронавирус подтвержден у 250 человек, 213 из которых – выздоровели. Изолированы 64 человека, фактически на лечении находятся 36 граждан.
С целью проведения тестирования сегодня было взято 156 образцов, общее число проведенных тестов – 6 838.