Վանեցյան. Մենք բաց ենք համագործակցության համար արցախցի մեր գործընկերների հետ
Նախօրեին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի և «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի միջև։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամները։ Այս մասին հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է Արցախի ԱԺ գործունեության հիմնական ուղղությունները՝ շեշտելով խորհրդարանում ներկայացված կուսակցությունների միջև վստահության ու համագործակցային մթնոլորտի, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման ճանապարհին խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը։
Արթուր Վանեցյանը կարևորել է հայկական երկու հանրապետությունների քաղաքական համակարգերում կուսակցությունների դերակատարությունը և միջկուսակցական շփումները ինչպես իշխանության, այնպես էլ ընդդիմության շրջանակում։
«Մենք բաց ենք համագործակցության համար արցախցի մեր գործընկերների հետ՝ հանուն Արցախի հանրապետության միջազգային ճանաչման»,-շեշտել է Արթուր Վանեցյանը։
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև Արցախի անվտանգության և պաշտպանունակության ամրապնդմանը, տնտեսական զարգացմանն ու համավարակի դեմ պայքարին առնչվող հարցերի։

Artur Vanetsyan: We are open for cooperation with our Artsakh colleagues
The Leader of Homeland Party Artur Vanetsyan, who is paying visit to Artsakh, met on Monday with the President of the Artsakh National Assembly Artur Tovmasyan. Board members of Homeland party were present at the meeting.
Welcoming the guests, NA President Artur Tovmasyan presented the main directions of the work of the Artsakh Republic National Assembly, pointing to the atmosphere of trust and cooperation among the political forces represented at the parliament as well as the importance of parliamentary diplomacy aimed at the international recognition of the republic.
Vanetsyan highlighted the role of political parties in the political systems of the two Armenian states and inter-party interaction both among ruling and opposition forces.
“We are open for cooperation with our Artsakh colleagues to the benefit of international recognition of Artsakh,” Vanetsyan stressed.
The parties next discussed issues related to strengthening of security and defense capacity, economic development and the pandemic response.