Վանեցյան. Մենք բաց ենք համագործակցության համար արցախցի մեր գործընկերների հետ
Նախօրեին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի և «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի միջև։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամները։ Այս մասին հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է Արցախի ԱԺ գործունեության հիմնական ուղղությունները՝ շեշտելով խորհրդարանում ներկայացված կուսակցությունների միջև վստահության ու համագործակցային մթնոլորտի, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման ճանապարհին խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը։
Արթուր Վանեցյանը կարևորել է հայկական երկու հանրապետությունների քաղաքական համակարգերում կուսակցությունների դերակատարությունը և միջկուսակցական շփումները ինչպես իշխանության, այնպես էլ ընդդիմության շրջանակում։
«Մենք բաց ենք համագործակցության համար արցախցի մեր գործընկերների հետ՝ հանուն Արցախի հանրապետության միջազգային ճանաչման»,-շեշտել է Արթուր Վանեցյանը։
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև Արցախի անվտանգության և պաշտպանունակության ամրապնդմանը, տնտեսական զարգացմանն ու համավարակի դեմ պայքարին առնչվող հարցերի։

А. Ванецян: Мы открыты для сотрудничества с нашими коллегами из Арцаха
Накануне в Национальном собрании Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) состоялась встреча спикера НС Артура Товмасяна и председателя партии «Родина» Артура Ванецяна. На встрече присутствовали также члены Совета партии «Родина». Об этом сообщает пресс-служба партии.
Приветствуя гостей, Артур Товмасян представил основные направления деятельности НС Арцаха, подчеркнув важность атмосферы доверия и сотрудничества между представленными в НС партиями, а также парламентской дипломатии на пути международного признания Республики Арцах.
Артур Ванецян подчеркнул важность роли партий в политической системе Армении и Арцаха, а также межпартийным контактам как в рамках власти, так и оппозиции.
«Мы открыты для сотрудничества с нашими арцахскими коллегами во имя международного признания Республики Арцах», – подчеркнул Артур Ванецян.
Стороны обратились также к вопросам, касающимся укрепления безопасности и обороноспособности, экономического развития Арцаха и борьбы с пандемией.