24.08.2020. Կորոնավիրուսով 3 հիվանդ է մահացել, 33 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է  կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 33 նոր դեպք, առողջացել է 58 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է երեք մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (կին) և 71 (կին) տարեկան: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, օգոստոսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42825 դեպք, որոնցից 36049-ն` առողջացած, մահացել է 1110 մարդ, որից 256-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5666 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 195574 թեստավորում:

24.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 33 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 33 новых случая коронавируса, выздоровели 58 человек.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом, один из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 72 лет (женщина) и 71 года (женщина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 24 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 42825. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 36049 пациентов. Фактически на лечении находятся 5666 пациентов. В общей сложности было проведено 195574 тестирования.
В Армении общее число случаев с летальным исходом составило 1110, 256 человек, согласно сообщению Минздрава РА, скончались при этом «по причине другой болезни».